שתף קטע נבחר

משפחתו של דרק רוט: אל תשחררו את הרוצח

ועדת השחרורים של שירותי בתי הסוהר תתכנס השבוע כדי לדון בבקשתו של ארבל אלוני לשחרור מוקדם. ילדיו של דרק רוט, שנרצח על ידי אלוני וחברו, כתבו לפרקליט המדינה: "אסור שהאדם ששפך את דם אבינו ייצא לחופשי"

ילדיו של נהג המונית הנרצח דרק רוט פנו הערב (יום ב') לפרקליט המדינה, משה לדור, בבקשה שיתנגד לשחרור הרוצח ארבל אלוני. ועדת השחרורים צפויה לדון השבוע בבקשתו של אלוני לשחרור מוקדם. "אסור לאפשר שחרור מוקדם של רוצח אבינו", כתבה המשפחה.

 

אלוני מרצה עונש של 16 שנות מאסר בגין הרצח, שאותו ביצע ביחד עם משה בן איבגי. בנוסף, נגזרו על השניים חמש שנות מאסר נוספות בשל שוד שביצעו במהלך חופשה מהכלא. בן-איבגי אינו מרצה את עונשו משום שנמלט באחת מחופשותיו מהכלא לארגנטינה.

 

המשפחה גילתה את דבר בקשתו של אלוני ופנתה לפרקליט לדור לקראת הדיון הצפוי. במכתב שנשלח באמצעות פרקליט המשפחה, עו"ד ניסן שריפי, כתבו ילדיו של הנרצח: "אנו מביעים הסתייגות ושאט נפש מהאפשרות כי האדם ששפך את דם אבינו ייצא מהכלא לשחרור מוקדם".

 

ילדיו של רוט הוסיפו בפנייתם כי "מדובר ברוצח שעד עצם היום הזה לא הביע חרטה כנה וצער על מעשהו הנתעב, אלא אף שומר בקנאות על זהות היורה באבינו. הרוצח הזה אף לא היסס לשדוד באכזריות קשישה אומללה בהרצליה באחת מחופשותיו מהכלא. מנתונים שבידינו עולה כי הוא בעל דפוסים עבריינים גם כיום במקום כלאו".

 

הם טענו בפנייתם כי אלוני נהנה בכלא מתנאים משופרים. לדבריהם, הוא נמצא כבר כמה שנים בסבב חופשות ואף התחתן. דבר זה הקנה לו זכויות יתר בכלא, כמו חופשות נוספות והתייחדות. 

 

בני משפחת רוט ממשיכים לפעול במקביל למען הסגרתו לארץ של הרוצח השני, בן איבגי. עו"ד שריפי פנה בפברואר לשרת החוץ, ציפי לבני, וביקש ממנה

לפנות אישית לשר החוץ של ארגנטינה בבקשה לגרש את הרוצח לישראל. "זהו אקט פשוט והכרחי. הוא יחסוך בירוקרטיה רבה ואת המשך הסחבת, ויוביל את הרוצח לרצות מלוא עונשו".

 

במכתב התשובה שקיבל עורך דינה של משפחת רוט הובהר כי אין כוונה לבקש את גירושו של בן איבגי לישראל, בין היתר כי הדבר ייפגע בזכויות של הרוצח. "בקשה לגירוש מבוקש למדינה המבקשת את הסגרתו, עלולה להיתפס במשפט הבינלאומי כ'הסגרה מוסווית' המונעת מהמגורש את הזכויות שהיו מוקנות לו על פי הליך הסגרה, לו היה מתקיים בעניינו. בקשה לגירוש של מבוקש עלולה לעיתים להצטייר גם בפגיעה בריבונות המדינה המתבקשת, שהחלה נגד המבוקש בהליך משפטי של הסגרה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו פריד
דפוסיים עברייניים. אלוני
צילום: דודו פריד
שאט נפש. עו"ד שריפי
מומלצים