שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פסטיבל שירי הילדים המיתולוגי חוזר

  מגעים מתקדמים בין "קרן אור הפקות" לבמאי משה קפטן ויהודית רביץ שככל הנראה תפיק מוזיקלית את הפסטיבל, שיחזור בחנוכה הקרוב במתכונתו המוכרת

  עושה הרושם שהפקות חנוכה צפויות השנה למאבק לא פשוט על כיסו וכרטיסו של הקהל. אל הפסטיגל ושלל האירועים הבימתיים בהם הוצפנו בשנים האחרונות, יצטרף ככל הנראה גם פסטיבל שירי הילדים המוכר והאהוב.

   

  אחרי שנים של דיבורים על החזרתה של הפקת החנוכה הגדולה מכולן, זו שהולידה כוכבים ושירים אינספור, עושה הרושם שהפעם זה רציני. בשבועות האחרונים מתנהלים מגעים מתקדמים בין חברת ההפקה "קרן אור" שבבעלות יריב יפת לבמאי משה קפטן וליהודית רביץ שעתידה להפיק מוזיקלית את הפסטיבל.

   

  את הפנייה לרביץ, שהופיעה בעצמה בפסטיבל שירי הילדים ב-1986 עם השיר "ילדים טובים, ילדים רעים", יזם קפטן. ההיענות, כך מסתבר, היתה מיידית. "עדיין לא נסגרו חוזים באופן רשמי אבל הזכויות להפקת הפסטיבל במתכונתו המיתולוגית קיימות ויש התלהבות רבה מכל הצדדים שרוצים לראות את זה קורה", אומר קפטן, "יהודית התלהבה מאוד מהרעיון ונפגשנו מספר פעמים. נעשו גם פניות גישוש לאמנים על מנת לבדוק נכונות וזמינות".

   

  על שמות אומר קפטן מוקדם מדי לדבר אבל ל-ynet נודע כי בין היתר נעשו פניות למרינה מקסימיליאן בלומין ולנינט טייב כמו גם למנחי ערוץ הילדים, אודי גוטשלק ואביעד בנטוב, המוכרים יותר כגור ואוח.

   

  "כמעט כל שנה מהשנים האחרונות היה מפיק כזה או אחר שבדק אפשרות להחזיר את פסטיבל שירי הילדים במתכונת המוכרת והאהובה, מתוך רצון לתת אלטרנטיבה מוזיקלית איכותית לילדים ובכל פעם זה נפל מסיבה אחרת", אומר קפטן, "הפעם עושה הרושם שזה אכן יקרה וחשבתי שנכון יהיה לחבר לפרויקט אמן בעל שם כמו יהודית רביץ ובזה להבטיח שמדובר במשהו אחר כלומר בהפקה איכותית ולא צעקנית".

   

  בניגוד להפקות המוכרות של חנוכה, בפסטיבל שירי הילדים מתכוונים להעמיד על הבמה תזמורת חיה כשהזמרים המבצעים ישירו חי ולא בפלייבק. "המטרה לגייס אמנים שבאמת יכולים לעשות את זה ולא פוסטרים לילדים", אומר קפטן.

   

  כשמסתכלים אחורה וחושבים על כל האמנים שלקחו חלק בפסטיבלי הילדים

  לדורותיהם קשה שלא להתרשם. שלמה ארצי, ציפי שביט, נורית גלרון, גידי גוב, להקת סקסטה, דודו זכאי, ג'וזי כץ, שולה חן, הכל עובר חביבי, צביקה פיק, עירית ענבי, ירדנה ארזי, יפה ירקוני, שרי ומי לא בעצם? רשימת השירים מ"ארץ פומפורנל", "מר אפצ'י", "ברבאבא", "הלילות הקסומים", "חורף", "הרדיו שלי", "אמא", "מסיבה של סמבה", "הסבון בכה מאד", "למה ככה", "אחותי הקטנה", "ילדיסקו" ועוד הרבה אוצרות שהצליחו לשרוד את מבחן השנים.

   

   "אנחנו רוצים לחזור למקום הנאיבי שבו על הבמה יש זמר מבוגר וילד, למקום שבה המוזיקה מדברת ושאחרי שהאורות כבים נשארים השירים", אומר קפטן.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רביץ. תפיק מוזיקלית
  צילום: קוקו
  לאתר ההטבות
  מומלצים