שתף קטע נבחר

פסק הלכה: נותן שוחד לרה"מ - שיתוודה במשטרה

הרב ישראל אריאל מ"רבני ארץ ישראל" קבע בעלון שיופץ בסוף השבוע בבתי כנסת כי "מנהיג ישראל שפשע, חובה לקום ולהעיד". מרבית דבריו מוקדשים לצורך להפיל את ראש הממשלה אולמרט מכהונותו באמצעות מאבק ציבורי ופוליטי

"עם ישראל חייב לקום כאיש אחד ולבער מתוכו את המנהיגים, ולכן על פי דין תורה כל מי שיש לו מידע או שנתן בעצמו שוחד לראש הממשלה, וכאלו יש רבים מאוד בירושלים וברחבי הארץ, מצווה לספר למשטרה את מה שעשה". כך קובע הרב ישראל אריאל מ"רבני ארץ ישראל" על רקע "פרשת המעטפות" שבה נחשד ראש הממשלה אהוד אולמרט. הרב הוסיף: "מי שלא מספר למשטרה הוא חלק מהפשע ומחזק ידי עוברי עבירה".

 

בימים שבהם מגיעה חקירת הפרשה ונשמעת גם עדותו הדרמטית של משה טלנסקי בבית המשפט המחוזי בירושלים, הוציא הרב אריאל פסק הלכה לפיו: "כל מי שנתן שוחד לאולמרט חייב לתת את כל המידע למשטרה". את הדברים אמר הרב בראיון לעלון "ארץ ישראל שלנו", שיופץ במהלך סוף השבוע בבתי הכנסת ברחבי הארץ. הרב אריאל הינו מרבני ארץ ישראל ומקים "מכון המקדש". מעבר לפסיקה, מרבית דבריו מוקדשים להטחת האשמות על רקע פוליטי בראש הממשלה.

 

הרב נשאל בין היתר "ממבט לאחור, כאשר עומדים לבצע מכירת חיסול על כל ארץ ישראל כולל ירושלים, איך זה קורה לנו?" הרב ענה: "כשעם ישראל עולה זה עד לכוכבים ויורד עד לתהום... כאשר ברחנו מהר הבית והפקרנו את זה לידי הוואקף החלה הנסיגה מחלקי ארץ ישראל. בכינו ליד הכותל המערבי, אבל התעלמנו מקודש הקודשים והשארנו שם את השיקוצים".

 

"אנו נמצאים במצב שנפלנו בידי שליטים מושחתים ומסוכנים. רואים ששדרות עולה באש, הצפון עולה באש והוא אשם בגירוש מגוש קטיף, ועכשיו הוא (אולמרט - א.ו.) הולך להעלות את טבריה, צפת ונהריה באש ונהרות של דם. העם צריך להחליט האם הוא רוצה מנהיגים כאלו בקרבו".

 

הרב נשאל "ראש הממשלה נמצא בחקירות. האם זה מה שיציל את עם ישראל?". תשובת הרב: "המערכת כולה כולל מערכת המשפט עושה הכול לטהר את השרץ והסכנה שהוא יוכל להחזיק מעמד הרבה זמן... מצווה לקום ולהוקיע לעיני כל עם ישראל את השחיתות של ראש הממשלה שכל עיניו נתונות לביצור מעמדו האישי ולהתעשר על חשבון הציבור".

 

"מה שאולמרט עשה טובות לעם ישראל בתור ראש העיר - על כך יקבל את שכרו. אבל במצב של היום,

כאשר הוא מאיים על שלמותה של החברה בישראל, על המוסר ועל ארץ ישראל כולה, לא עושים חשבונות ומי שלא הולך למשטרה עובר בלאו דאורייתא 'ואם לא יגיד ונשא עוונו'".

 

הרב אריאל הוסיף וכתב כי: "מנהיג ישראל שפשע, חובה לקום ולהעיד". בהמשך דבריו הוא קורא לכל הרבנים בזרמים השונים ביהדות להתאחד, לטובת הפלתו של ראש הממשלה. "אם חפצי חיים הם - חובה לשבת ליד בית ראש הממשלה עד שיתפטר. חייבים להפסיק את הפילוגים הפנימיים בתוכנו ויש להתאחד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: המטה להצלת העם והארץ
הרב ישראל אריאל
צילום: המטה להצלת העם והארץ
מומלצים