שתף קטע נבחר

"אני הבן המאושר"

לעדי שטראוס לקח הרבה שנים וגם כישלון עסקי אחד כדי להבין שהוא לא רוצה לנהל את האימפריה: "עופרה לקחה על עצמה להוביל את העסק המשפחתי, ואני נהנה מהפירות"

במלון הדירות היוקרתי שיוקם מעל קניון ארינה במרינה בהרצליה יושקעו 600 מיליון שקל. חדר יעלה 500 עד 1,000 דולר ללילה והאורחים ייהנו מרמת שירות שאינה מוכרת בארץ, וגם מסניף של מסעדת נובו הלונדונית.

 

היזם של המלון הוא עדי שטראוס (41), מי שבמשך שנים נחשב לסוג של בן אובד ואף כבשה שחורה שלא עמדה בקוד המצליחנות הקשוח של המשפחה הייקית. היוזמה העסקית הראשונה שלו, השקתה בארץ של רשת העופות הצלויים "קני רוג'רס" נכשלה, הוא התגרש והתחתן מחדש, וכעת אחרי שנים הוא שב לעסקם הגדולים במלוא המרץ, עם שורת השקעות בנדל"ן בארץ ובחו"ל.

 

"זה שהייתי בצילה של עופרה זו עובדה, וידעתי שאומרים עלי שאני הכבשה השחורה של המשפחה", מספר שטראוס בראיון ראשון מזה שנים, ומתייחס למינויה של אחותו הגדולה למנהלת האימפריה המשפחתית. "אבל עופרה רצתה את זה יותר ממני והייתה מוכנה להקריב הרבה יותר. יכול להיות שאני מפצה על השעות הרבות שבהן הייתי לבד".

 

בראיון מדבר שטראוס על אביו מיכאל, על אחותו עירית, על מותה של אמו כשהיה בן 18, ומעניק הצצה נדירה לחיים של אחת המשפחות העשירות בישראל. "אני הבן המאושר. אני נמצא במקום בחיים שבו אני עושה את מה שאני אוהב. לקח לי אלפי שעות על ספת הפסיכולוג כדי להגיע לחוכמה ולתובנות שאתה חי את עצמך, ושאף אחד לא התכוון לגרום לך רע".

 

  • הראיון המלא – בגיליון סוף השבוע של "ידיעות אחרונות"

צילום: אילן ספירא
"אף אחד לא התכוון לגרום רע". עדי שטראוס
צילום: אילן ספירא
מומלצים