שתף קטע נבחר

שנה וחצי מאסר לגננת שהתעללה ב-10 פעוטות

הגננת משכה בשיערם של הילדים, דחפה את ראשיהם לקיר וכינתה אותם בכינויי גנאי משפילים. בנוסף היא השליכה ילדים בחוזקה לעבר הריצפה ואיימה על אחד הפעוטות: "אם תספר לאבא שלך, אהרוג אותך". בגזר הדין כתבה השופטת: "יש להרתיע מי שמשמש כאחראי על קטינים וחסרי ישע"

18 חודשי מאסר בפועל ותשלום פיצוי כספי לנפגעים נגזרו היום (ה') בבית משפט המחוזי בבאר-שבע על גננת מאשקלון, שהורשעה בהתעללות בעשרה פעוטות בני שנתיים עד שלוש ששהו בגן בעיר.

 

הגננת, אהובה כחלון (38) נעצרה לאחר שההורים הבחינו בהתנהגות מוזרה של ילדיהם ולאחר שאחת הסייעות בגן התלוננה נגדה.

 

על פי כתב האישום, במהלך החודשים ספטמבר-דצמבר 2003 נהגה כחלון להושיב את ילדי הגן בכוח על כסאות, כשהיא אוחזת ומושכת בחוזקה בידיהם. בנוסף הגננת נהגה למשוך בשיערם של הילדים. כחלון דרשה מהם לשבת זקוף על הכיסאות, אך משלא עשו כן היא דחפה את ראשיהם בכוח לאחור לעבר הקיר - כינתה אותם בכינויי גנאי משפילים, כמו מפגר וטיפש, והכניסה אותם ל"חדר חושך" כעונש.

 

עוד התברר בכתב האישום, שהוגש על-ידי עו"ד צרי יריב מפרקליטות מחוז דרום, כי הגננת השליכה בחוזקה כמה ילדים לריצפה, וכתוצאה מכך נגרמו להם חבלות. באחת הפעמים היא איימה על אחד הילדים ואמרה לו: "אם תספר לאבא שלך, אני אהרוג אותך". במקרה אחר, לאחר שאחת הילדות בגן שהיתה אז כבת שנתיים, משכה בשיערה של ילדה אחרת ניגשה אליה הגננת ומשכה בכוח בשערות ראשה ותלשה לה שערות רבות.

 

בגזר הדין קבעה השופטת, חני סלוטקי: "עובדות כתב האישום כי יש לנקוט בענישה משמעותית, בדמות של מאסר בפועל,

בעיקר לשם הרתעה כל מי שמשמש כאחראי על קטינים וחסרי ישע, לבל יעז לשלוח ידו לחסר ישע שאין בכוחו להגן על עצמו". כמו כן קבעה השופטת כי כחלון תפצה כל אחד מעשרת הילדים שבהם התעללה בסכום של 3,000 שקלים.

 

כשהעידה הגננת בפני השופטת היא טענה שניהלה את העסק לפי שיקול דעתה ולפי מה שראתה בגנים אחרים. היא הביעה חרטה על מעשיה ואמרה כי מאז המקרה שינתה את התנהגותה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הגננת. אהובה כחלון
צילום: אבי רוקח
מומלצים