שתף קטע נבחר

נתניהו: ללכת לבחירות, כדי להגן על הגולן

באירוע תמיכה והזדהות של הליכוד ברמת הגולן, נמנע יו"ר האופוזיציה מלהתייחס לחשדות לשחיתות נגד ראש הממשלה, אך הבהיר כי "הדרך להגן על רמת הגולן והבקעה זה ללכת לבחירות חדשות"

יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, הגיע הערב (יום ה') לרמת הגולן וקרא משם ללכת לבחירות חדשות. באירוע הזדהות ותמיכה של הליכוד ברמת הגולן, אמר נתניהו: "אני חושב שהדרך להגן על רמת הגולן והבקעה זה ללכת לבחירות חדשות". הוא הבטיח כי "בעזרת השם, בקרוב בבחירות נבטיח גם את ירושלים וגם את רמת הגולן". לאירוע הגיע גם עוזי דיין.

 

נתניהו דיבר על ההיסטוריה היהודית ברמת הגולן, אך נמנע מלהתייחס לפרשת השחיתות שבה נחשד ראש הממשלה, אהוד אולמרט, "אתם לוקחים את חפירה ותוקעים באדמת הבזלת. מה אתם מגלים? עתיקות סוריות? לא. אלא עשרות בתי כנסת מפוארים, מהמשנה והתלמוד עם שמות של גדולי החכמים שלנו ושרידים של יישבוים שחלקם שוקמו. יישובים יהודים. הקשר של עם ישראל לרמת הגולן הוא קשר של אלפי שנים, הגולן היה ישראלי, הגולן יישאר ישראלי".


להקדים את הבחירות בגלל הגולן. נתניהו. (צילום: אביהו שפירא)

 

לדבריו, "מאז ששחררנו את הגולן לפני 41 שנה במלחמה שאין צודקת ממנה, הם היו על ההר, אנחנו היינו בעמק, הם ירו עלינו במשך 19 שנה ויום אחד שמנו לזה קץ. וחזרנו הנה וחידשנו את הקשר שלנו למקום העתיק הזה והבאנו אותו לחיים. לפני 11 שנה, כשהייתי ראש ממשלה, היה פה כנס דומה וחגגנו 30 שנה לשחרור הגולן. אמרתי אז שהארץ הזאת שהיתה ארץ תילים עשנים, אבני בזלת חום ומוקשים מייצרת היום מים ויין, נופש ותיירות. זה היה אז, זה גדל מאז, זה התעצם והתגבר. לא רק קשר היסטורי אלא גם חיים בהווה. הגולן שב לחיים והא חבל ארץ מוריק ומשגשג.

 

"כשעומדים פה אפשר לראות בעין את הקשר בין הבטחון והשלום, אפשר לראות דבר מאוד פשוט וברור, מי שיושב על רמת הגולן שומר על בטחון ישראל. הגולן חיוני לבטחון משני הבטים: הוא חיוני להגנה וחיוני להרתעה. הדבר הזה נכון מתמיד היום, משום שב-11 שנים שחלפו מאז אותו אירוע, התרחש משהו במזרח התיכון ובעולם ובאזורנו, עלייתה של אירן וגרורותיה , האיום המוחשי שהיא מציבה את מדנינת ישראל. זה לא רק איום, אלא היא תקפה אותנו באמצעות גרורותיה, זרקה עלינו אלפי טילים בצפון ובדרום, שבטעות ממשלות ישראל פינו באופן חד-צדדי מהשטח".

   

יו"ר האופוזיציה הזהיר כי סוריה רק מהדקת את הברית שלה עם טהרן, "לפני ימים אחדים חתמו שרי הגנה של סוריה ואיראן על שיתוף פעולה מחודש ביניהם. ויש מי שמציע למסור את רמת הגולן לידי סוריה ואירן. אם מישהו אומר לכם - תרדו מרמת הגולן על מנת שיהיה הסדר מדיני, אנחנו אומרים לו: אנחנו לא יורדים מרמת הגולן. זה חלק מקיר המגן המזרחי של מדינת ישראל. זה החיץ הגדול שמונע כל אפשרות של סיכון פלישה למדינה הקטנה שלנו שרוב האוכלוסיה שלנו מרוכזת במקום צר".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו הערב ברמת הגולן
צילום: אביהו שפירא
מומלצים