שתף קטע נבחר

מחאת הרופאים: ביום א' רק ניתוחים דחופים

במחאה על פציעתו הקשה של ד"ר מריוס גיא מבית החולים קפלן, החליטו הרופאים הכירורגים לקיים ביום ראשון הקרוב, רק ניתוחים דחופים. מצבו של ד"ר גיא נותר בינוני-קשה

הרופאים הכירורגים הודיעו כי ביום ראשון הקרוב יקיימו רק ניתוחים דחופים, במחאה על פציעתו הקשה של ד"ר מריוס גיא בידי חולה בבית החולים קפלן ברחובות.

 

אסיפת המליאה של האיגוד הכירורגי הישראלי שהתכנסה היום (ה') החליטה להפסיק כל פעילות כירורגית לא דחופה - ניתוחית ומרפאתית ביום ראשון כצעד של מחאה לנוכח האלימות ההולכת וגוברת נגד צוותים רפואיים בבתי החולים.

 

"זוהי מחאה על הפגיעה בקולגה שלנו, רופא אורולוג שיכול להיות שלא יוכל לחזור לנתח", אמר פרופ' עמרם איילון, מנהל מחלקה כירורגית בשיבא וחבר באיגוד הכירורגים, "זו לא פעם ראשונה שיש אלימות כלפי רופאים, יש אוזלת יד בעניין, אנחנו מקווים ששלטונות אכיפת החוק יפעלו באמצעים משמעותיים. צריכה להיות נוכחות יותר רצינית של אנשי ביטחון בבתי החולים. עצם הפגיעה הקשה בצוותים הרפואיים היא בלתי נסבלת. קצה נפשם של כל הרופאים בכך".

 

מצבו של ד"ר גיא נותר ללא שינוי ומוגדר בינוני עד קשה. הוא מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ במרכז הרפואי שיבא בתל השומר. בבית החולים שיבא אמרו הבוקר כי מוקדם עדיין להעריך את מידת הפגיעה הנוירולוגית ממנה סובל הרופא, אך ציינו כי ייתכן שהפגיעה תמנע ממנו לחזור לעבודתו כמנתח, עבודה הדורשת מיומנות רבה.  

 

מנכ"ל שירותי בריאות כללית, אלי דפס, ביקר את ד"ר גיא ואמר שקופת החולים תנקוט בפעולות יזומות כדי להפחית אירועים של אלימות כלפי רופאים ואנשי צוות רפואי, אך לא פירט מהן אותן פעולות.   

 

אגף הביטחון של משרד הבריאות בראשות הקב"ט ראובן קרן סיירו היום בבית החוחים קפלן ושמעו עדויות על המקרה. אגף הביטחון יגיש ביום שני למנכ"ל השרד דו"ח המפרט פעולות נוספות שניתן לעשות כדי למנוע מקרים דומים נוספים.

 

שר הבריאות יעקב בן-יזרי, ביקר גם כן אצל הרופא שנדקר ואמר: "לצערנו הרב אולי החברה אשמה בכך. כל עוד תופעה כזו לא תקבל טיפול מיידי של שפיטה וענישה קשה לא ירפאו אותנו מהמכה הקשה הזו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ד"ר מריוס גיא, לאחר שנדקר
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים