שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ההודעה על הזיהום בת"א - 24 שעות אחרי הגילוי
  תוצאות הבדיקה שהעידה על זיהום במי השתייה של תושבי ת"א התקבלו כבר ביום חמישי בבוקר, אולם ההודעה לציבור התפרסמה רק יממה מאוחר יותר. "חשבנו שזו תופעה שתעבור עם הוספת כלור ושטיפות לצנרת. כשהבעיה לא נפתרה יצאה הנחיה לציבור", הסביר בכיר במשרד הבריאות

  24 שעות ללא אזהרה: משרד הבריאות גילה כבר ביום חמישי על זיהום במי השתייה באזורים מסויימים בתל אביב, אולם בחר לפרסם את האזהרה לציבור רק אתמול בבוקר (שישי). לטענת משרד הבריאות, ההנחה הייתה שמדובר בתופעה שתחלוף במהרה, ולכן לא פורסמה אזהרה מיד.

   

  בבוקר קרא משרד הבריאות לתושבי אזור הצפון הישן של תל אביב להרתיח את המים המשמשים לשתייה ולבישול, עקב חשש לזיהום המים בשל עבודות החלפת צנרת. המתחם שבו התבקשו התושבים להרתיח את המים הוא בין רחוב ארלוזרוב בצפון, ויצמן במזרח, שדרות דוד המלך בדרום ואבן גבירול ובלוך במערב.


   

  בהמשך היום התברר כי תוצאות הבדיקות שהצביעו על זיהום במים בתל אביב התקבלו כבר ביום חמישי בבוקר, אולם חלפו 24 שעות נוספות עד שמשרד הבריאות החליט לפרסם הנחייה לציבור להרתיח את מי השתייה.

   

  בעקבות עבודות התשתית שנערכו לאחרונה באזור רחוב בארי, נבדקו המים ברחובות הסמוכים. לדברי משרד הבריאות, דגימות המים נלקחו לפני יומיים ונשלחו לבדיקה חוזרת בשל חשש מזיהום. בתוצאות שהגיעו הבוקר התברר כי יש זיהום במים. בעירייה פועלים לפתרון התקלה על-ידי שטיפת הצינורות באזור, אולם טרם ברור מתי יוכלו התושבים לשוב להשתמש במים.

    

  בדגימות שהתקבלו ביום חמישי נמצאו שלושה חיידקים מסוג קוליפורמים ב-100 מיליליטר של מים, כאשר התקן קובע שצריכים להיות אפס חיידקים. בבדיקה נוספת שתוצאותיה התקבלו הבוקר התברר כי המצב החריף, כשהתגלו 30 חיידקים מסוג קוליפורמים בכמות של 100 מיליליטר מים.

   

  לדברי שלום גולדברגר, מהנדס ראשי לבריאות הסביבה במשרד הבריאות, הסטייה מהתקן המותר היתה קטנה במיוחד, ולכן איכות המים נבדקה שנית גם הבוקר. "גם שלושה חיידקים זה מעל התקן, אבל זה מספר נמוך. במים מזוהמים מדובר על מאות ואלפים של חיידקים".

   

  לטענתו, ההנחה היתה כי מדובר בתופעה זמנית שאינה מצריכה אזהרת הציבור. "חשבנו שזו תופעה חולפת שתעבור עם הוספת כלור למים ושטיפות לצנרת. ראינו שהבעיה לא נפתרה ולכן יצאה ההנחיה לציבור הבוקר", הסביר.


  פורסם לראשונה 30/05/2008 20:35

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום רונן לידור
  הזיהום התגלה, ודווח רק לאחר יממה
  צילום רונן לידור
  מומלצים