שתף קטע נבחר

כשריח הבחירות באוויר: בגולן מגבירים מאמצים

ועד יישובי הגולן אינו מתכוון לתמוך במפלגה מסוימת בבחירות המתקרבות, אך שקיעתו המסתמנת של אולמרט לא גורמת למנהיגי המאבק להוריד את הרגל מהגז

כאשר ריח הבחירות נישא באוויר, מגבירים אנשי ועד יישובי הגולן את מאמציהם במטרה למנוע את מסירת השטח לסוריה במסגרת הסכם שלום. גורמים בגולן ציינו, עם זאת, כי אין בכוונתם "לחבק" מועמד כזה או אחר בבחירות הקרובות מאחר שמדובר בדמוקרטיה, וכל אדם מצביע בהתאם למצפונו.

 

עשרות אלפי מטיילים הגיעו במהלך סוף השבוע לאתרי הנופש והתיירות, לאתרי המורשת והקרב ברמת הגולן - ובין השאר השתתפו בקטיף דובדבנים, והשקיפו מהר בנטל לעבר סוריה. מאז הכרזתו של ראש הממשלה אולמרט על חידוש המשא ומתן עם הסורים, התחדשה גם פעילותו האינטנסיבית של הוועד.

 

אנשי ועד הגולן החלו להפעיל מאז ההכרזה אתר אינטרנט, המדווח באופן שוטף על פעילות ראשי היישובים. בשבוע שעבר הם הספיקו להיפגש עם סגני ראש הממשלה, השרים שאול מופז ואלי ישי; להשתתף בישיבה של שדולת הגולן בכנסת, בראשותו של ח"כ ישראל כץ ונציגי רבות מהסיעות; וכן באירוח ועידת המים השנתית בחיספין שעמדה בסימן 30 שנה לאגודת "מי גולן".


תצפית לסוריה מהר בנטל (צילום: AP)

 

באתר מופיעה בין השאר פנייה אישית של ראש מועצת קצרין, סמי בר-לב, וראש המועצה האזורית גולן, אלי מלכה, לתושבים. "התחייבנו בפני אזרחי ישראל לפעול ולשמור על הגולן ישראלי", הם כותבים. "המילים 'הגולן נמצא במאבק' מוכרות לוותיקי הגולן, שעברו יחד איתנו מאבקים בעבר.

 

"נמשיך בדרך בה נהגנו תמיד, נשכיל לנהל ביחד מאבק אפקטיבי, חכם, נחוש, מכובד ודמוקרטי, נסחוף את דעת הקהל וננצח. על-פי הסקרים, רוב אזרחי ישראל לא יתנו ידם למסירת הגולן לסורים גם תמורת הסכם שלום מלא... נמשיך בפעילות הפיתוח גם במצב החדש, לצד המאבק על הגולן", נאמר בין היתר בהודעה לתושבים.

  

גם ידם של יוזמי הסיסמאות והסטיקרים עמוסה בעבודה. בימים האחרונים עמלו במטה התנועה הדתית "בראשית" על סלוגן חדש שיראה אור במהלך השבוע הקרוב בכל רחבי הארץ, ויודבק על חלונות בתי עסק וכלי רכב. "העם בלי הגולן ואהוד עם המזומן", הוא המסר, המרמז למצבו הפוליטי של אולמרט הנתון בחקירה ולעובדה כי המשא ומתן מתבצע, לטענת אנשי התנועה, בימים בהם לראש הממשלה אין מנדט למהלכים מדיניים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישיבת הועעד, לפני כ-10 ימים
צילום: אביהו שפירא
הסטיקר האחרון
באדיבות מטה בראשית
מומלצים