שתף קטע נבחר

בעוטף עזה מודאגים: בחירות יפגעו קודם כל בנו

הבחירות המתקרבות רק מגבירות את חששם של ראשי היישובים הסובלים מאיום הרקטות מעזה: "עכשיו יהיו רק יותר הבטחות שלא ימומשו. פוליטיקאים עוסקים בדברים אחרים ואנחנו נשארים מוזנחים"

העיסוק בבחירות והעובדה שהקדמתן היא כנראה עובדה מוגמרת, מדאיגים מאוד את ראשי ישוביי שדרות ועוטף עזה. אנשי האזור, שבמשך שנים שמעו הבטחות לפעולות, מיגונים או תהליכים מדיניים שלא מתממשים, יודעים היטב את ערכן של ההבטחות בתקופת בחירות.

 

"לפני שהם מתחילים להטיף מוסר לכולם - שיביטו במראה, וישאלו את עצמם מה עם עשו עבורנו, ומה הם עשו עבור ילדים שלומדים בכיתה ב' ולא מכירים מציאות אחרת", אמר ל-ynet ראש מועצת אשכול, חיים ילין. אתמול התפוצצה שם עוד רקטה בשטחי המועצה - וגרמה לפציעה באורח בינוני של פועל באחד המושבים.

 

"בחירות עכשיו יפגעו בנו קשות. כל טלטלה פוליטית תפגע בעוטף עזה, כי אנו יודעים מה קורה בבחירות - יש הבטחות שאינן מתממשות", הוסיף ילין. "חברי הכנסת והממשלה צריכים כעת להתחיל ולסיים את התהליכים, ואחר כך שיעסקו במה שהם רוצים".

 

רק בשבוע שעבר נועד ראש עיריית אשקלון רוני מהצרי עם חברי ראשי מועצות וערים בעוטף עזה, במסגרת פורום חדש שהקימו.

 גם במסגרת זו הם שמעו הבטחות על פעולה קרובה ועל תהליכים שייקרו, אבל מהצרי מעיד על כך שהוא  "מאוד חושש מהמצב הפוליטי".

 

ראש עיריית אשקלון הוסיף: "אמרתי לראש הממשלה בשבוע שעבר שצריך לקבל החלטה עכשיו ולא בעוד שבוע או שבועיים, כי ממש אי אפשר לדעת מה יילד יום פה. חבל מאוד שהגענו למצב הפוליטי הזה, זה יפגע בנו קשות, לכן אני חושב שצריך לא ללכת לבחירות אלא דווקא להתאחד לממשלת איחוד או חירום לאומית".

 

"אנחנו תמיד נפגעים ראשונים"

ראש מועצת חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, סבור גם הוא כי זו אינה העת לבחירות. "באופן מעשי, כאשר חילופי שלטון פוגעים בכל מיני החלטות ופרויקטים, אני מעריך שחלקם יימשכו, אבל פעולה צבאית יכולה להיפגע ופרויקטים אחרים ייפגעו.  בחירות בימים הללו לא נחוצות, ובדרך כלל אנו אלה שתמיד נפגעים ראשונים", אמר.

 

גם עמיתו, ראש עיריית שדרות אלי מויאל, לא מאושר מהמצב - בלשון המעטה. "בחירות לא טובות לאף אחד כשאינן במועדן ובוודאי לא למצב הביטחוני הרעוע שלנו, פוליטיקאים עסוקים בדברים אחרים ודברים נותרים מוזנחים כמו המצב שלנו. לצערנו הרב זה לא תלוי בנו", הדגיש מויאל.

 

ראש מועצת שער הנגב, אלון שוסטר, השתתף לפני מספר ימים בערב של מגמת אמנות בתיכון האזורי. במהלך האירוע נשמעה אזעקת צבע אדום, ההורים והתלמידים נכנסו באופן ממושמע לכיתות הממוגנות והערב נמשך.

 עם זאת, שוסטר חושש פחות מבחירות. "אני חושב שהתהליכים הגדולים, בהם עבודות המיגון, יימשכו,  אבל פעולות אחרות כנראה שיתעכבו בחלקן".

 

אלא שהמיגון כנראה צפוי להתעכב. התאחדות הקבלנים הורתה לכל הקבלנים לא לגשת למכרז למיגון שדרות ועוטף עזה בתואנה שהמחירים שנקבעו אינם ריאליים. רק קבלן אחד מנצרת ניגש בכל זאת, אבל לדברי שוסטר, "הקבלן הזה יתחיל בעבודות בגבים, ניר עם וחלק משדרות. זה יעכב את העבודות בכחודשיים - ואני מניח שהן יימשכו אחר כך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מויאל. "לא תלוי בנו"
צילום: אמיר כהן
מהצרי. מודאג
צילום: גדי קבלו
צילום: AP
אולמרט. עוד דחייה בהכרעה
צילום: AP
מומלצים