שתף קטע נבחר

5 פצועים מרקטות במועצה האזורית אשכול

יום לא שקט בדרום: הבוקר נפצע חייל באורח בינוני ליד מעבר כיסופים, ובצהריים נורו חמש רקטות לשטחי המועצה האזורית אשכול. אחת מהן התפוצצה ליד מגורי פועלים זרים ביישוב - עובד תאילנדי נפצע קל-בינוני מרסיסים בראשו ושני בני אדם נוספים נפצעו קל. מפיצוץ אחר נפצעו עוד שניים

המגעים על רגיעה נמצאים בהקפאה - וטרור הרקטות נמשך. מטח של רקטות נורה בשעות הצהריים (יום ג') מרצועת עזה לעבר שטחי המועצה האזורית אשכול. אחת מהן התפוצצה ביישוב, אחרת הפוצצה בשטח חקלאי - ובסך הכל נפצעו חמישה בני אדם מרסיסים, בהם שני עובדים זרים. מאוחר יותר פגע צה"ל במחבל חמוש שניסה לשגר רקטת קסאם בדרום רצועת עזה. מאותו המקום שוגרו הרקטות לעבר חבל אשכול.  

 

אחת הרקטות התפוצצה ליד בית אריזה ביישוב, הסמוך לבתי המגורים של העובדים הזרים. פועל תאילנדי נפצע באורח קל עד בינוני מרסיסים בראשו, ושניים נפצעו קל. הם פונו לבית החולים סורוקה בבאר-שבע.


פינוי הנפגעים לבית החולים סורוקה בבאר שבע (צילום: הרצל יוסף)

 

במקביל, למרפאה ביישוב אחר הגיעו שני בני אדם שנפצעו באורח קל מרקטה שהתפוצצה בשטח חקלאי פתוח. פלוגות אל-קודס, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, לקחו אחריות על ירי הרקטות לעבר יישובי חבל אשכול.

  

סגן קב"ט מועצת אשכול, ניקי לוי, סיפר ל-ynet: "בזמן הנפילה ביישוב, העובדים שהו מחוץ למבנה. למרות שרקטת הקסאם פגעה בצידו השני של המבנה, הרסיסים חדרו את הקירות ופצעו את העובדים". לגבי הנפילה הנוספת, סגן הקב"ט: "המקום המדויק שבו נפל הקסאם עדיין לא אותר והפצועים שפינו עצמם למרפאה  נפגעו מרסיסים - הן באזור החזה ובראש". מעט מאוחר יותר, נפלו שלוש פצצות מרגמה בשטחים פתוחים סמוך לגדר המערכת עם רצועת עזה. איש לא נפגע ולא נגרם נזק.

 

"הממשלה תשבור אותנו"

מנחם קוז'לובסקי מתגורר בסמוך למקום שבו נפלה הרקטה: "ישבתי בבית כשנשמע צבע אדום. לפתע שמעתי פיצוץ אדיר, רצתי מיד החוצה כדי לראות מה קרה וראיתי את שלושת האנשים שנפגעו מהרסיסים, שתי הפגיעות היו נראות קלות מאוד ואחד שדימם מראשו, אך היה בהכרה".

  

על העובדים מתאילנד, אמר קוז'לובסקי: "כשהם רואים את החוסן הנפשי שלנו, גם הם לא מפחדים, אך אם ימשיכו ארועים כאלה, התאילנדים עלולים לעזוב ואז כל החקלאות שלנו באזור, שנשענת עליהם, תתפרק לחלוטין. הממשלה צריכה לפעול למען ביטחוננו וכפי שזה נראה היום - לא איכפת להם מהנעשה בעוטף עזה. קרה כאן כבר אסון אחד. מה עוד צריך לקרות כדי שימגנו את בתי היישוב? הערבים לא ישברו אותנו, הממשלה כן".

 

הבוקר נחתה קטיושה בקוטר 107 מ"מ באזור שער הנגב. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. במקביל, נפצע חייל צה"ל באורח בינוני מאש צלף בשטח הפלסטיני, ליד כיסופים. החייל, נהג דחפור די-9, נפגע במהלך ביצוע עבודות הנדסיות של חישוף נגד מטענים, ופונה לקבלת טיפול רפואי בסורוקה.

 

בשבת נפצע פועל אזרח תאילנד באורח בינוני בידו, ואדם נוסף נפצע קל מפגיעת קסאם בלול של אחד המושבים בשטחי המועצה האזורית אשכול.

 הפצוע פינה עצמו למרפאה ביישוב, משם הועבר למד"א. פלוגות אל-קודס של הג'יהאד האיסלאמי קיבלו אחריות לירי.

 

חיים ילין, ראש מועצת אשכול, הפנה בשבת שוב אצבע מאשימה לממשלה. "ירי הקסאמים ממשיך והפוליטיקאים מתעסקים אך ורק בנושא המעטפות שקיבל אהוד אולמרט. הם מתעסקים במוסר - החיים זה המוסרי".

 

בהכנת הידיעה השתתפו שמוליק חדד, חנן גרינברג ועלי ואקד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחד הנפגעים בבית החולים
צילום: הרצל יוסף
בעקבות הירי בדרום
צילום: הרצל יוסף
מומלצים