שתף קטע נבחר

מחר: כתב אישום נגד השר לשעבר הירשזון

30 הימים שהעניק מזוז לשר האוצר לשעבר לממש את חסינותו תמו, ומחר צפויה הפרקליטות להגיש את כתב האישום החמור - הכולל עבירות גניבה, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים

חברו, ראש הממשלה אהוד אולמרט, נמצא עדיין בחקירה - אבל מחר (יום ד') יוגש באופן רשמי כתב אישום חמור נגד אברהם הירשזון. כפי שהתחייב היועץ המשפטי לממשלה לפני חודש בדיוק - פרקליטות המדינה צפויה להגיש לבית המשפט המחוזי בתל-אביב את כתב האישום המדובר נגד שר האוצר לשעבר, חבר הכנסת אברהם הירשזון.

 

 

בטיוטת כתב האישום, שהוכנה לאחר השלמות חקירה וסדרת שימועים, מואשם שר האוצר לשעבר בשורת עבירות, בהן: גניבה בידי מנהל, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, הלבנת הון ורישום כוזב במסמכי תאגיד.

 

לפני חודש הודיע היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, על הכוונה להגיש את כתב האישום - כהתראה, המאפשרת להירשזון להתגונן תוך 30 ימים ולהאחז בחסינות הפרלמנטרית שלו. השר לשעבר בחר שלא לעשות כן, ומחר תפוג התקופה הנדונה.

 

"2.5 מיליון שקל לכיסו הפרטי"

מכתב האישום עולה כי במהלך השנים 1998 עד 2005 שר האוצר לשעבר שימש בתפקיד יו"ר הסתדרות העובדים הלאומית. במהלך כהונתו, יחד עם עובדיה כהן, קשר לגנוב כספים רבים מעמותה זו ומעמותת ניל"י. במהלך התקופה גנב הירשזון סכומים של כ-4 מיליון שקלים מתוכם כ-2.5 מיליון שקלים עבור כיסו הפרטי.

 

על פי כתב האישום, גניבת הכספים בוצעה על ידי פריטת המחאות לכספים במזומן והעברת חלק מכספי המזומנים לידי השר לשעבר באמצעות שליחים,

 לעיתים ישירות לכיסו של הירשזון.

 

מכתב האישום עולה, כי "במטרה להסוות את הכספים האמורים ועל מנת להסתיר את יעדם האמיתי של הכספים בוצעו על ידי הנאשמים פעולות של הלבנת הון תוך ידיעה כי מדובר ברכוש אסור ובנוסף ביצעו רישומים כוזבים במסמכי תאגיד כמפורט בכתב האישום".

 

כך לדוגמא, עולה מכתב האישום כי השר לשעבר קיבל מעמותות שונות החזרי הוצאות בגין ארוחות שאכל במסעדות בלא פחות מ-115,000 שקלים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הירשזון. נאשם
צילום: אלכס קולומויסקי
מזוז. מאשים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים