שתף קטע נבחר

מכתב לברק: הסיבה להשתמטות - הפקרת הדרום

ראש המועצה האזורית אשכול, חיים ילין, שלח מכתב לשר הביטחון, בו הוא מאשים את שרי הממשלה בהפקרת הדרום. לטענתו, הפקרת התושבים מובילה לירידה במספר המתגייסים. במכתב, שהגיע לידי ynet, כותב ילין: "איני יכול לנתק את התנערות הממשלה מהאזרחים מהתנערות האזרחים ממדינתם"

"כולנו עדים לנתונים על מספרם היורד של המתגייסים לצה"ל. בלי להצדיק את התופעה, איני יכול לנתק את התנערות הממשלה מהאזרחים מהתנערות האזרחים ממדינתם. ממשלה שלא מספקת ביטחון, לא פיזי ולא סוציאלי, לא יכולה לדרוש מאזרחיה לסכן את חייהם למענה" - כך כותב היום (ג') ראש מועצת אשכול, חיים ילין, באיגרת לשר הביטחון אהוד ברק ושהגיעה לידי ynet.

 

 

ילין, ששיגר העתקים מהמכתב גם ליתר שרי הממשלה, קבל על פציעתם הבוקר של חמישה בני אדם מפגיעת רקטה במועצה האזורית. הוא תקף את התנהלות השרים והח"כים, שלדבריו מפקירים את תושבי יישובי עוטף עזה ושדרות.

 

"מדינת ישראל כולה עסוקה כיום בסוגיית מעטפות המזומנים של אהוד אולמרט", כותב ילין, "המשטרה חוקרת, הפרקליטות מגבשת כתב אישום והתקשורת כולה דנה בשאלה אם המעשים שנחשפו לעינינו הם פליליים או 'רק' בלתי מוסריים. הדיון בשאלת אי-המוסריות במעשיו של אולמרט גועש כל- כך, עד שאינו מותיר מקום לדיון אחר, נוקב פי כמה, וגורלי הרבה יותר: אי-המוסריות בהפקרתם של תושבי שדרות, אשקלון ויישובי עוטף עזה למתקפת הקסאמים והגראדים מעזה". 

 

ילין טוען באיגרת שהשרים מביעים את עמדתם כלפי אולמרט, אך לא משמיעים קול בנוגע למתרחש בדרום. "שליחי ציבור, המנהלים את המדינה, ומתעלמים התעלמות ממושכת ובוטה מן מהמצב בדרום, שותפים לכישלון המוסרי הקשה הזה", הוא

טוען. "אזרחים של מדינת ישראל סופגים מדי יום טילים, והמדינה גומלת להם באדישות, בהתעלמות ובהבעות השתתפות בצער".

 

ילין קורא לכל נבחרי הציבור שלא לשאת עיניהם לעברו של אולמרט, אלא לעצמם: "האחריות המוסרית והמדינית רובצת על כל אחת ואחד מכם. ההפקרה הביטחונית של אזור הדרום מצטרפת להפקרה הכלכלית הממושכת, והיא בעיה מוסרית קשה שעליכם למהר ולהתמודד איתה".

 

את מכתבו מסיים ילין באמירה כי אינו מתיימר לומר לנבחרי הציבור כיצד לפעול, "אך ישיבה בחיבוק ידיים היא בוודאי לא המעשה הנכון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ילין. אני מאשים
צילום: שי שמואלי
צילום: שאול גולן
מתגייסים טריים. מי לא כאן?
צילום: שאול גולן
מומלצים