שתף קטע נבחר

השר מופז: על האויב להבין - רמת הגולן שלנו

לקראת הפריימריז ב"קדימה" נועד שר התחבורה עם ועד יישובי הגולן והביע בפניהם את מחויבותו הבלתי מתפשרת לחבל הארץ הצפוני: "הגולן היה ויהיה חלק ממדינת ישראל. צריך לומר זאת בצורה ברורה ותקיפה שתובן גם על ידי אויבינו"

קורץ לימין? שר התחבורה, שאול מופז, ביקר היום (ג') ברמת הגולן והדגיש בפני חברי ועד היישובים את החשיבות האסטרטגית-ביטחונית שהוא מייחס לחבל הארץ הצפוני: "הגולן היה ויהיה חלק ממדינת ישראל, וצריך לומר זאת בצורה ברורה ותקיפה - שתובן גם על-ידי אויבינו", טען בפני נציגי היישובים.

 

"הסורים לא בשלים לשלום", אמר מופז. "מתן רמת הגולן היום, משמעותה איראנים כאן בגולן, מחר בבוקר. הסורים שקועים עד צוואר בטרור, ורק כשירצו בשלום אמת אנו נגיע אליו. עצם חידוש השיחות עם סוריה חשוב, אבל המרחק בין

לדבר ללוותר הוא גדול מאוד. ישר כוח למנהיגי הגולן האמיצים על עמידתם האיתנה, לאור מה שעובר עליהם בתקופה האחרונה".

 

בדבריו גם קרא השר לתושבי ישראל "להגיע בהמוניהם לגולן, וליהנות מהאטרקציות", וחזר על הצהרתו כי ייתכן שיעבור לגור ברמה. במהלך ביקורו נועד מופז גם עם ראש המועצה האזורית גולן, אלי מלכה. השר בישר למלכה על תוכנית חומש שנועדה לפתח את הכבישים ועורקי התנועה בכל רמת הגולן.

 

מלכה הודה למופז על הביקור ואמר: "מופז מתייצב עם היושרה שלו ואומר כי הגולן הוא נכס אסטרטגי חשוב לישראל, וזאת בזמן שחבריו עסוקים רק בפוליטיקה. הלילה אני אשן באמת טוב".

 

בתחילת הביקור הגיע מופז ל"מצפה לשלום", הסמוך לכפר חרוב ולאחר מכן ביקר בפרויקט "קסם הגולן" שבקצרין. בשעות הבוקר אמר מופז כי "אפשר להגיע להסכם עם סוריה בלי למסור את רמת הגולן".

 

נציג ועד יישובי הגולן, ח"כ לשעבר מטעם "הדרך השלישית" יהודה הראל, אמר למופז כי "לצד התמיכה והנימוקים האסטרטגים, על מדינת ישראל וראשיה להבין שהגולן הוא לא רק נכס, אלא חלק בלתי נפרד מהמדינה, כמו כל אזור אחר

בארץ, וכך יש להתייחס אליו - ללא מתן תירוצים על חיוניותו".

 

דבריו של מופז ברמת הגולן באו על רקע המגעים להקדמת הפריימריז לראשות קדימה עקב החשדות נגד ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בפרשת "מעטפות הכסף". הערב נודע כי הוועדה לענייני מפלגה בקדימה תתכנס בשבוע הבא לדון בסוגיית הפריימריז.

 

יו"ר הוועדה, ח"כ צחי הנגבי, אמר ל-ynet כי הוא מקווה שהדיונים יתרמו להרגעת הרוחות וחוסר הוודאות בקדימה עקב עמדתו הלא ברורה של ראש הממשלה בנוגע לעצם קיום הפריימריז.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מופז. ישר כח למנהיגים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים