שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הישג לתנועה האיסלאמית באוניברסיטת ת"א

  בשקט בשקט מצליחה התנועה בראשותו של ראאד סלאח לכבוש את מוסדות ההשכלה הגבוהה בישראל. אחרי שנציגיה זכו בבחירות לוועדי הסטודנטים הערבים באוניברסיטאות בירושלים ובחיפה, אתמול הם סחפו גם את תל אביב. "הסטודנטים הערבים יודעים שיש על מי לסמוך"

  הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית זכה אתמול (ד') בניצחון סוחף בבחירות שנערכו לוועד הסטודנטים הערבי באוניברסיטת תל אביב. חברי התנועה התמודדו באמצעות עמותת "איקרא", אמרו: "זו הצלחה גדולה לנו, אך אנו מבקשים לתת שירות לכולם".

   

  התנועה האיסלאמית הצפונית יודעת, כך מתברר, לעשות את עבודתה בשקט. חברי התנועה שמו דגש על מתן סיוע לבני המגזר הערבי בכל תחומי החיים - מצע שסייעה כנראה בהשגת הניצחון.


  הבחירות באוניברסיטת תל-אביב (צילום: מחמוד עביד)

   

  תנועת "איקרא" כבר זכתה לניצחון דומה לפני כחודשיים באוניברסיטה העברית בירושלים, שם חברו אליה גם חברי הפלג הדרומי של התנועה

  האיסלאמית. כמה חודשים קודם לכן, זכתה התנועה האיסלאמית בבחירות שנערכו באוניברסיטת חיפה, שנודעה עד לא מכבר כמעוז תנועת חד"ש.

   

  כעת עשו זאת חברי התנועה גם באוניברסיטת תל אביב, שם גרפו יותר מ-50 אחוז מ-680 הקולות. "ידענו שנצליח לגבור על כולם, משום שהעבודה הקשה נעשתה שנים רבות לפני הבחירות באמצעות מתן סיוע לכל סטודנט ערבי. הם ידעו שיש להם על מי לסמוך, ולכן הצביעו לנו", אמר יו"ר עמותת "איקרא", נסים בדארנה.

   

  "איקרא", שהתמודדה השנה לראשונה בבחירות לוועד הסטודנטים, היא עמותה עצמאית שהוקמה לפני מספר שנים ומציגה דעות נחרצות בנוגע לחינוך במגזר הערבי. העמותה האיסלאמית זוכה לתמיכתו של מנהיג הפלג הצפוני של התנועה, השייח' ראאד סאלח, ולכן זכתה לתמיכת התנועה בבחירות באוניברסיטאות השונות.

   

  ועד הסטונדטים הערבי, שמתקיים כגוף נפרד מאגודות הסטודנטים, הוקם לפני שנים

  רבות כדי לתת מענה לצרכי האוכלוסייה הערבית. תנועת חד"ש שלטה במשך שנים ארוכות בכל האונברסיטאות, ואף הצמיחה סטודנטים שהפכו לחברי כנסת בולטים בעבר ובהווה, בהם מוחמד ברכה, עזמי בשארה ועיסאם מח'ול.

   

  "אחרי שנים שהיו בידיה של חד"ש הבינו הסטודנטים שזה ניצול פוליטי ושתפקידו של הוועד הוא לתת מענה ולדאוג לצרכיהם. אנחנו מתחייבים לעשות זאת עבור כל סטודנט ללא הבדל בין פלג כזה או אחר", אמר בדארנה.

   

  אחרי שהגיעו להישגים בשלוש האוניברסיטאות בירושלים, בתל אביב ובחיפה, מתכוננים חברי העמותה לקרבות הבאים כדי להשלים את ניצחונם - אוניברסיטת בן גוריון בנגב והטכניון בחיפה. ב"איקרא" מבטיחים כי גם שם צפוי להם ניצחון שיוביל להגדלת כוחם בוועד הסטודנטים הארצי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  האוניברסיטאות בכיס. סלאח
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים