שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ח"כ וילן: "גיא לוזון מאמן הנוער? לא אתי"
  בעוד שיו"ר ההתאחדות, אבי לוזון, בוחן את מועמדות אחיינו לתפקיד מאמן נבחרת הנוער, יוצאים נגדו נבחרי הציבור. וילן: "הוא חייב להשעות עצמו מהטיפול במינוי". אורלב: "מינוי קרובי משפחה פסול מהיסוד". היו"ר הציע לברקוביץ' לאמן את נערים א'

  גיא לוזון הוא המועמד המוביל לאימון נבחרת הנוער - כך אישרו היום (ה') בהתאחדות לכדורגל. לדברי נציגיה, מדובר במאמן ראוי. יש שיפקפקו האם לוזון הצעיר הוא האדם המתאים לתפקיד, אחרי כשלונותיו השנה בהפועל תל אביב ומכבי פתח תקווה, אולם אין הרבה שלא ירימו גבה נוכח מינויו למשרה הלאומית על ידי לא אחר מדודו, אבי לוזון. הלוא הוא יו"ר ההתאחדות.

   

  למרות שלא קיים חוק האוסר על מינוי של קרובי משפחה, הדבר נתפש כלא אתי, במיוחד נוכח העובדה שמדובר בגוף ציבורי. כך למשל, מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, נוהג לצאת באופן פומבי נגד התופעה ההולכת ומתרבה במוסדות השונים ועליה כתב בדו"חות שהגיש מאז מינויו.


  אבי, גיא ועמוס - כולנו לוזונים (תומריקו)

   

  "יש פה בהחלט בעיה אתית" אמר ח"כ אבו וילן מן הדין, לשעבר יו"ר ועדת הספורט של הכנסת. "כשאחיינו קשור לנושא, אבי לוזון חייב להשעות את עצמו מכל טיפול ולאפשר לוועדה מקצועית לבצע את המינוי, כי אחרת גם אם אחיינו ראוי זה ייתפס כטעם לפגם. ההתאחדות היא גוף ציבורי מקבל כספים מן המועצה להסדר ההימורים בספורט".

   

  יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ זבולון אורלב: "התופעה של מינוי קרובי משפחה בגופים ציבוריים פסולה מן היסוד ויש למנוע אותה בכל דרך חוקית. אני

  מקווה שחוק איסור הנפוטיזם שיזמתי, העומד בפני אישור בקריאה שניה ושלישית ישים קץ לנורמה מושחתת זו שהשתרשה בגופים ציבוריים".

   

  ההתאחדות לכדורגל פרסמה הודעה לקונית בעניין: "בעקבות הפרסומים שונים מבהירה ההתאחדות לכדורגל כי חלק מהשמות שהועלו הינם בגדר ספקולציות בלבד. הגוף המאשר מינויי מאמנים הוא מזכירות ההתאחדות. במועמדים הרלוונטים יידונו במזכירות בבוא העת ולאחר מכן יוחלט על מינויים כאלה ואחרים".

   

  בנוסף, לוזון הציע לאייל ברקוביץ' לאמן את נבחרת נערים א' וזה הגיב בחיוב. המלצת היו"ר תובא בפני מזכירות ההתאחדות, שתקבע מי ימונה לתפקיד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים