שתף קטע נבחר

עובדי הדואר יפתחו בעיצומים אחרי חג השבועות

עילת העיצומים: אי-קיום הבטחת הממשלה להעניק רשת ביטחון לעובדים, בעקבות פתיחת שוק הדואר הכמותי לתחרות לפני שנה; בין השירותים שיפגעו: העברת דמי חבר לקופות החולים וצמצום שעות פעילות סניפי הדואר בפריפריה

עובדי הדואר יפתחו בעיצומים ללא הגבלת זמן, אחרי חג השבועות. העובדים לא יבצעו העברות דמי חבר לקופות החולים, לא תהיה חלוקת דואר ביישובים שבהם יש קווי דואר נע ולא יועברו דברי דואר לסוכנויות הדואר. כמו כן, הסניפים בפריפריה יפעלו במתכונת רצופה במקום במתכונת מפוצלת, ויהיו פתוחים משמונה ועד ארבע. העובדים גם לא יאפשרו בדיקות של אגף הבקרה של משרד התקשורת.

 

עילת העיצומים היא אי-קיום הבטחת הממשלה להעניק רשת ביטחון לעובדים, בעקבות פתיחת שוק הדואר הכמותי לתחרות לפני כשנה. שוק זה הוא מקור הכנסה עיקרי של הדואר.

 

משרדי האוצר והתקשורת מסרבים לאפשר לחברה להפחית את תעריפי הדואר הכמותי, בשל גודלו של הדואר לעומת המתחרים. באוצר טענו בעבר כי חברת הדואר לא תיפגע מהתחרות וכי לא תהיה פגיעה בעובדים.

 

בעקבות עמדת האוצר דרש אז יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, רשת ביטחון לעובדי הדואר למקרה שתחזיות האוצר לא יתממשו והחברה תיפגע. שרי האוצר והתקשורת נענו לדרישתו והבטיחו להעניק לעובדים רשת ביטחון. עם זאת, כיום יש מחלוקת בין הצדדים בעניין היקף רשת הביטחון.

 

בינתיים, הנהלת הדואר הודיעה כי היא צופה גירעון של כ-80 מיליון שקל ב-2008, ובעקבות כך מתכננת לפטר 150 עובדים.

 

יו"ר ועד עובדי הדואר, ברוך ויצמן, אמר היום: "אנחנו לא רוצים לפגוע בציבור הישראלי ומקווים שהממשלה לא תוביל אותנו למצב של חוסר ברירה.

 

"הממשלה מנסה לחסל אותנו בשיטת הסלמי. קודם כל הבטיחו לנו שהאיתנות של חברת הדואר לא תיפגע. אחר כך, כשהתחזיות התבדו, אפילו לא נתנו לנו את רשת הביטחון שהשגנו לאחר מאבק ממושך. הממשלה חייבת להבין שהעובדים אינם שק החבטות שלה. אנחנו יוצאים למאבק על הבית".

 

יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקובי, אמר: "ההסתדרות עומדת מאחורי העובדים. מן הראוי שהשלטון יכבד את התחייבויותיו".

 

חברת הדואר בתגובה: הנהלת חברת דואר ישראל מצרה על הפגיעה בציבור הלקוחות ומפצירה במשרד התקשורת למלא אחר התחייבויותיו בנושא מתן רשת הביטחון על-מנת להבטיח את המשך קיומה של חברת דואר ישראל.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דואר ישראל: עיצומים בשבוע הבא
מומלצים