שתף קטע נבחר

הורים התלוננו: מנהלת כינתה תלמידות "פרחות"

הורי תלמידות בבית הספר יסודי באשקלון התלוננו במשרד החינוך כי המנהלת כינתה את בנותיהם בשמות גנאי כשמצאה אותן מחוץ לחדרן במהלך טיול שנתי. "היא צעקה 'את פרחה ואת פרחה, ואני לא מחנכת פרחות בבית הספר שלי'", טענו

תלמידות בכיתה ו' באשקלון התגנבו בטיול השנתי באישון ליל לאגף הבנים באכסניית הנוער, וזכו ל"שטיפה" ממנהלת בית הספר שאותה לא ישכחו מהר. הורי התלמידות התלוננו אתמול (ה') במשרד החינוך כי המנהלת כינתה את בנותיהם "פרחות ו-"פוסטמות".

 

הוריהן של תשע תלמידות בית הספר "נווה דקלים" באשקלון שלחו מכתב תלונה למנהלת מחוז הדרום במשרד החינוך, ובו טענו כי המנהלת התנהגה באופן "שאינו יאה לאיש חינוך" לאחר שגידפה לכאורה את בנותיהם.

 

לטענתם, המקרה אירע בתחילת השבוע, במהלך טיול לגליל לתמידי כיתות ו' בבית הספר. כשהגיעו התלמידים לאכסנייה שבה היו אמורים לבלות את הלילה אישרה המנהלת לכמה מהתלמידות לשהות בחדר של חברותיהן לכיתה, עד לשעת כיבוי האורות.

 

בשלב מסויים חשה אחת התלמידות ברע, וחברותיה הזעיקו את המנהלת שלקחה את התלמידה לחדרה. לאחר מכן, כששבה המנהלת לחדר, היא הופתעה לגלות שאין איש במקום למרות השעה המאוחרת.

   

המנהלת מיהרה לאגף הבנים, והבחינה שהאור דולק באחד החדרים. כשדרשה להיכנס לחדר, גילתה במקום את התלמידות מסתתרות. "הבנות נבהלו מאוד והתחבאו מתחת לשמיכה, אבל היא ראתה אותן. היא צעקה לעבר בתי 'קומי מטומטמת, חתיכת פוסטמה', ואז הצביעה לעבר הבנות וצעקה "את פרחה, ואת פרחה ואת פרחה. בבית הספר שלי אני לא מחנכת פרחות'", סיפר אחד ההורים.

 

העירייה: כל הכבוד למנהלת 

המנהלת הודיעה לתלמידים שהיו בחדר כי יושבו לבתיהם ולא ימשיכו את הטיול. עם זאת, ההורים טענו כי בנוסף, המנהלת העמידה את הבנים שבחדרם שהו התלמידות במסדרון האכסנייה עד השעה 05:00 לפנות בוקר, ורק אז אישרה להם לשוב לחדריהם.

 

בתום הטיול הוזמנו הורי התלמידות לבית הספר, אז הודיעה להם המנהלת שייענשו ולא יזכו להשתתף במסיבת הסיום. במהלך השיחה לא הכחישה המנהלת כי כינתה את הבנות בשמות גנאי, אולם הסבירה כי כינתה אותן "מטומטמות" משום ש"המעשה שעשו היה מטומטם".

 

"אנו לא מוכנים לעבור על כך לסדר היום, זו לא התנהגות מצופה ממנהלת ולכן פנינו למשרד החינוך, למפקחת, למועצה לשלום הילד ולעוד גורמים. אכן ייתכן שהבנות לא היו בסדר, אבל התגובה היתה קיצונית למדי", טענו ההורים.

 

מנהל אגף החינוך בעיריית אשקלון, משה ינאי, מסר כי ראוי שההורים ייבחנו תחילה את התנהגות הבנות, שהייתה בניגוד להוראות הביטחון.

"מגיעה הערכה למנהלת ולצוות על העירנות שלהם ועל כך שמייד גילו שהילדים אינם בחדרם. אני מציע להורים להגיע עם ילדיהם למנהלת ולמחנכת ולהתנצל על המעשים החמורים".

 

דוברת מחוז הדרום של משרד החינוך, יפעת ליפנר, מסרה בתגובה כי "מבדיקה שהתקיימה מול מנהלת בית הספר בנושא עלה כי התלמידות המעורבות פעלו בניגוד לנהלים כשעזבו את חדרן באישון לילה מבלי להודיע על כך. רק לאחר דקות ארוכות נמצאו התלמידות בחדר אחר. המנהלת שהיתה מעורבת בחיפושים אחריהן הביעה צערה על כך שבתוך סערת הרגשות בה היתה נתונה ובעקבות הדאגה לתלמידות לא כבשה את כעסה".


פורסם לראשונה 05/06/2008 23:29

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
אילוסטרציה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים