שתף קטע נבחר

בשארה: ישראל הציעה את הגולן במלחמה

חבר הכנסת לשעבר, הנחשד בריגול לטובת חיזבאללה, העניק ראיון לעיתון ערבי היוצא לאור בנצרת וטען כי המו"מ בין ישראל לסוריה הוא "בלוף ללא אופק". בשארה התייחס לחקירת רה"מ וטען כי היה "מושחת שנים", והתעקש כי בל"ד רק התחזקה בעקבות שערוריית הריגול בה נחשד

"ישראל הציעה לסוריה להשיב את רמת הגולן תמורת ויתור על הקשר עם חיזבאללה במהלך מלחמת לבנון השנייה", כך טען השבוע חבר הכנסת לשעבר עזמי בשארה, בראיון שהעניק לעיתון "אלענואן אלראיסי" היוצא לאור בנצרת. בשארה אף התייחס למתרחש בישראל ולפרשה בגינה נמלט מהארץ, וטען "יכולתי להיכנס לכלא ולהפוך לגיבור, אך עתידה של בל"ד חשוב לי ולכן העדפתי להפוך לפליט".

 

בתחילת השבוע נפגש בשארה עם העיתונאי יזיד דהאמשה באחד מבתי המלון בעמאן.

חבר הכנסת לשעבר, החשוד כי העביר מידע לחיזבאללה במהלך מלחמת לבנון השנייה, הפגין בקיאות מרשימה בכל המתרחש בישראל. "פגשתי אדם עסוק שמוזמן לתת ראיונות בכל העולם הערבי, ובכל זאת הוא מעודכן לפרטי פרטים במתרחש בישראל  ואפילו ידע לעדכן אותי מה התפרסם בעיתוני הבוקר הישראלים ביום בו נפגשנו", אמר דהאמשה ל-ynet.

 

בראיון התייחס בשארה לפרסומים אודות משא ומתן המתרקם בין ישראל לסוריה, וטען כי אין למגעים סיכוי אמיתי. "הכול בלוף, שני הצדדים רציניים להגיע לשלום אבל אין לכך שום אופק", טען. לדבריו, סוריה לא תוותר על הקשר עם איראן וחיזבאללה כפי שדורשת ישראל. "ישראל אינה מחפשת שלום אלא הסכמי רגיעה עם מושלי מדינות ערב, ישראל היא ישות זרה שמסרבת לחיות בשקט עם סביבה כמו הישות הצלבנית".

 

בשארה לא התעלם גם מהמשא ומתן עם הפלסטינים, ואמר: "אינני מבין איך גורמים פלסטינים נעזרים בארצות הברית וישראל נגד אחיהם בוויכוח הפנים-פלסטיני. רעיון המדינה הפלסטינית הוא קטסטרופלי, ללא השבת הפליטים לא יהיה שלום וישנם גורמים פלסטינים ששותפים למזימת הורדת העניין מסדר היום", האשים.

 

חבר הכנסת לשעבר שמח לחלוק את דעתו גם בפרשת "מעטפות הכסף", וטען כי ראש הממשלה, אהוד אולמרט, "מושחת מזה שנים. החקירה המתנהלת היא רק חלק ממלחמת האליטות בישראל. אינני חושב שסירוב אולמרט לפתוח במלחמה כנגד איראן היא הסיבה להתעוררות הפרשה", אמר.

 

לדבריו, תנועתו רק התחזקה בעקבות פרשת החשדות נגדו. "בל"ד היום היא תנועה הרבה יותר חזקה. הפרשה רק חיזקה אותה, הסקרים הלא רציניים שמתפרסמים אינם מעניינים", אמר. לדבריו, ישנם פוליטקאים ממפלגות ערביות שניסו ללבות את ההאשמות הציבוריות נגדו. "ישנם גורמים ערבים שעזרו לציונים כנגדי, והדוגמא שלי היא הנביא מוחמד הערבי שהגר ממכה לאל מדינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יכול היה להפוך לגיבור. בשארה
צילום: איי אף פי
צילום: AFP
אסד. לא ינתק קשר עם חיזבאללה
צילום: AFP
"מושחת מזה שנים". אולמרט
צילום: AP
מומלצים