שתף קטע נבחר

זירת הקניות

פ"ת: חרף מחאות התושבים, העץ העתיק נכרת

עשרות תושבי העיר יצאו להפגין נגד כוונת העירייה לכרות עץ בן כ-130 שנה שניצב ברחוב הברון הירש, ליד השוק העירוני. העירייה טענה שהעץ מסוכן לציבור; התושבים טענו שהוא רק מפריע לקבלן בשיפוץ השוק. בסוף העיירה ניצחה והעץ הפסיד

עשרות מתושבי פתח תקווה יצאו הערב (ה') להפגין ברחוב הברון הירש בעיר, במחאה על החלטת העירייה לכרות עץ אקליפטוס בן 130 שנה שניצב במקום. המפגינים טוענים כי כריתת העץ נועדה לאפשר שיפוצים בשוק; בעירייה אומרים כי העץ מסוכן.

 

התושבים התווכחו עם עובדי העירייה שהגיעו למקום וניסו לשכנעם שלא לכרות את העץ, אך לבסוף החלה הכריתה חרף מחאותיהם.

 

עוד על עצים ותיקים:

 

העץ ניטע בימיה הראשונים של המושבה פתח תקווה, על מנת לייבש את הביצות באזור. בצמוד לו ומתחתיו נמצא השוק העירוני, ובאחרונה אכן החלו בו עבודות שיפוצים.

 

יונתן טל מפתח תקווה, חבר בעמותת "פתח תקווה זה אני" שפועלת לשימור המורשת וההיסטוריה של העיר, טוען כי כריתת העץ מיותרת ונועדה להקל על השיפוצים בשוק. "כשתיכננו את השיפוצים בשוק שכחו לקחת בחשבון את העץ, ועכשיו פתאום הוא הפריע להם. אנחנו יודעים שקרן קיימת לישראל אישרה להם את הכריתה. אנחנו קיבלנו חוות דעת ממשרד החקלאות שניתן לשנות את תוכנית השיפוץ של השוק מבלי לפגוע בעץ".  

 

דובר עיריית פתח תקווה, חזי חקק, אמר בתגובה כי מדובר בעץ מסוכן ולפני כשנה נפל ענף גדול ממנו על רכב, וכמעט גרם לפגיעה חמורה. "קיבלנו את כל האישורים. פקיד היערות של קק"ל שהגיע למקום ראה ואישר את הכריתה של העץ מכיוון שהוא מסוכן לציבור, וענפים יכולים ליפול ממנו על באי השוק. מדובר במקום הומה אדם ואנחנו לא רוצים לסכן את הקונים".


פורסם לראשונה 05/06/2008 21:21

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אקליפטוס ותיק אחר בפתח תקווה. בינתיים עומד איתן
צילום: משרד החקלאות
מומלצים