שתף קטע נבחר

אולמרט: נהיה בשלטון עוד הרבה זמן

בשיחת טלפון לכנס פעילים בטירת הכרמל, הביע ראש הממשלה את ביטחונו בעתיד ממשלתו: "הגיבוי שלכם הוא בסיס הכוח האמיתי של קדימה". בעבודה מאותתים שהם בדרך החוצה. בן-אליעזר: "ההרגשה היא שאנחנו בדרך לעזיבת הממשלה"

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, מסיים הערב (יום ה') את ביקורו בוושינגטון, ורגע לפני שישוב ארצה, מביע את ביטחונו בהמשך שלטון קדימה: "אנחנו נהיה בשלטון עוד הרבה הרבה זמן", אמר בטלפון לכמה מאות פעילי קדימה שהתכנסו בטירת הכרמל. תחת הכותרת "שומרים על הבית - ערב תמיכה באחדות שורות ותמיכה בראש הממשלה".

 

"אני סומך עליכם בבית. אני יודע שהגיבוי שלכם הוא בסיס הכוח האמיתי של קדימה. לא הלחצים ולא ההפחדות, אלא הכוח האמיתי של אנשי קדימה, שכוחם מפוזר בכל הארץ, והם רוצים מפלגה מאוחדת ומגובשת שמובילה את מדינת ישראל", אמר אולמרט.

 

באירוע משתתפים גם כמה עשרות אנשי ועד עובדי אגד, לבושים במדי עבודה וכמה עשרות עולים, רכזי שטח של קדימה ברחבי הארץ. מופז המתין מחוץ לאולם, כדי להיכנס ולהתקבל בתשואות. כמו כן הגיעו השרים רוחמה אברהם, אלי אפללו, זאב בוים, וגם חברי הכנסת יואל חסון, עתניאל שנלר.  

 

אבל ככל שהדברים נוגעים למפלגת העבודה, לא בטוח שקדימה תישאר בשלטון לזמן רב, כפי שחוזה ראש הממשלה. חברי הכנסת מהעבודה התייחסו הערב לאפשרות של קיום בחירות קרובות במהלך כנס פעילים שנערך בבית המפלגה בתל-אביב. שר התשתיות, בנימין בן אליעזר, אמר כי התחושה היא שהמפלגה נמצאת בדרכה חוצה מן הממשלה.

  

"מפלגת העבודה חיה קיימת ותוססת. הבעיה עם ראש הממשלה היא לא בצד המשפטי אלא בצד הציבורי ועל כן הוא לא יכול לתפקד עוד כראש הממשלה. ההרגשה היא שאנחנו בדרך לעזיבת הממשלה", אמר בן אליעזר.

 

חבר הכנסת אופיר פינס, שיזם את הכינוס, הוסיף כי על המפלגה להתחיל להיערך לבחירות. "אולמרט לא רוצה פריימריז, לא עכשיו ולא אחר כך. הוא יכשיל כל ניסיון לפריימריז בקדימה. העבודה צריכה להפסיק להיגרר, כי אין אחרי מי. אנחנו צריכים להוביל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט בוושינגטון
צילום: AP
מומלצים