שתף קטע נבחר

ליברמן בשדרות: די להססנות, צריך לפעול

יו"ר ישראל ביתנו הגיע לחנוך לשכה פרלמנטרית בשדרות, בסופו של יום קשה, שבו נהרג תושב נירים מפגיעת פגז מרגמה: "אי אפשר כל הזמן להתלבט ולהתייסר. צריך לפעול. זה מצב בלתי נסבל"

מספר שעות לאחר שפצצת המרגמה שנפלה בניר עוז הרגה את אמנון רוזנברג ופצעה עוד חמישה, הגיע הערב (יום ה') יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, לשדרות עם ח"כ יצחק אהרונוביץ'. יחד הם חנכו לשכה פרלמנטרית, ודיברו על חולשת הממשלה.  

 

"אנחנו מפגינים חולשה, ולכן הצד השני מתנהג ביותר תוקפנות, ביותר חוצפה, ביותר תעוזה", אמר ל-ynet. בהתייחסו למה שקרה בניר עוז, אמר: "הם גם כנראה עושים הפקת לקחים ממה שקורה בארץ, ומנצלים את המצב עד תום. אנחנו, במקום להגיב, לא יוזמים וכל הזמן מתלבטים. יש כל הזמן התלבטויות וחילוקי הדעות".

 

הוא תקף את הממשלה, שבה ישב עד לא מזמן, "אני חושב שהממשלה הזאת, באמת זמנה הגיע, אבל מזמן. וכל ניסיון של להיאחז בקרנות המזבח, לצערי, יוביל לתוצאה שרק תלך ותהיה קשה יותר ממה שראינו היום. אסור שכל האסטרטגיה הלאומית שלנו תהיה דומיה או הססנות. אי אפשר כל הזמן להתלבט ולהתייסר. צריך לפעול. זה מצב בלתי נסבל. שמונה שנים של קסאמים".

 

ליברמן בטוח שהוא יידע מה לעשות, אם יהיה במשרד הנכון: "אני חושב שהבעיה פתירה. הבעיה היא חוסר נחישות וחוסר כוח רצון. אנחנו בטוחים שאנחנו יודעים איך לפתור את הבעיה. ניקח את תיק הביטחון, כי אנחנו מפלגת ביטחון וניאבק על תיק הביטחון ותיק ביטחון הפנים".

 

לדעת ליברמן, הבעיה נעוצה בהתנהלות הממשלה, ולכן צריך לשנות את שיטת המשטר: "אני רואה אנדרלמוסיה שלטונית שבה חבורת אנשים דואגים רק לאינטרסים שלהם גם בכנסת. ולכן צריך לעבור למשטר נשיאותי, להעלות את אחוז החסימה. הרי חגגנו 60 שנה למדינה והממשלה הזו היא הממשלה ה-31. יש בה טירוף מוחלט כי יש בה 21 סיעות.

 

"כל שנתיים יש כאן ממשלה אחרת. אי אפשר לתפקד כך. לו היו יושבים בכנסת אנשים אחראים יותר, מזמן היינו עוברים למשטר נשיאותי כמו בארה"ב ובלי לשים מקלות בגלגלים. אם זה יקרה, יהיה אפשר לנהל את המדינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יודע מה לעשות. ליברמן
צילום: זאב טרכטמן
מומלצים