שתף קטע נבחר

מרד בחטיבת כפיר: חיילים עזבו את הבסיס

15 לוחמים עזבו ללא רשות את בסיסם לאחר שהתעמתו עם אחד ממפקדיהם. לטענתם, הרקע היה יחס בלתי הוגן ומשפיל לו זכו בחודשים האחרונים. לאחר שכבר עלו על אוטובוס, שבו לבסיס בהוראת מפקדם. הם צפויים לעונש

מרד בבסיס: 15 לוחמים מחטיבת כפיר עזבו אתמול (יום ה') את בסיסם ללא אישור במחאה על עימות עם אחד המפקדים. כך נודע ל-ynet. ברגע האחרון הוחזרו החיילים לבסיס, והם צפויים לעמוד למשפט ולהיענש.

 

הלוחמים, הנמצאים בעיצומו של שלב האימון המתקדם בגדוד שמשון, יצאו אחר הצהריים מבסיס האימונים החטיבתי בבקעה ללא אישור מפקדם. זאת, על רקע ויכוח שפרץ ביניהם לבין אחד המפקדים בבסיס בשל טענותיהם כי לאחרונה אינם זוכים ליחס ראוי. 

 

מדובר בחיילים שהתגייסו בחודש נובמבר 2007, ולטענתם זוכים לזלזול מצד מפקדיהם הזוטרים. לדבריהם, מזה כמה חודשים מופרות זכויותיהם הבסיסיות, כמו דרישה לבקר אצל רופא.

 

אתמול בצהריים הגיעה המתיחות לשיאה לאחר שאחד המפקדים הודיע לחיילים כי ייאלצו להישאר בבסיס במהלך סוף השבוע וכן בחג השבועות, על אף העובדה כי הכוננות שתוכננה להם בצפון הארץ בוטלה. זאת, משום שבשבוע הבא אמור להתקיים תרגיל נרחב, והמפקדים חששו כי חלק מהחיילים לא ישובו לבסיס מחופשה בתואנות שונות.

 

החיילים התרעמו על ההחלטה, וטענו באזני מפקד המחלקה כי היא אינה הוגנת לאור העובדה שנאלצו להישאר בבסיס שבתות רבות. בנוסף, התלוננו החיילים כי ההנחיה אינה משרתת צורך מבצעי, ולכן אין לה הצדקה.

 

בעקבות הוויכוח יצאו חלק מהחיילים משערי הבסיס, והמתינו לאוטובוס מאסף העובר במקום. רק לאחר דקות ארוכות, כשכבר עלו על האוטובוס, ירדו ממנו בהוראת מפקדם ושבו לבסיסם.

 

הערב נערכה לחיילים "המורדים" שיחה עם מפקד הבסיס, בה הביע את מורת רוחו על התנהגותם וציין כי הם צפויים להיענש. אביו של אחד החיילים סיפר ל-ynet כי בתקופה האחרונה התלונן בנו כי הוא וחבריו זוכים ליחס בלתי הוגן ואף משפיל. "אני מכיר את הבן שלי היטב, יש לו מוטיבציה רבה לתרום לצבא, הוא לא סתם בחר להיות לוחם ולא ייתכן שבכל שיחת טלפון אני אשמע עד כמה רע לו ולחברים שלו ואפילו על השפלות קשות שהם עוברים מצד המפקדים.

 

"אני מקווה שלפחות לאחר האירוע היום יבדקו את כל מה שעובר בפלוגה הזאת, כדי שלא נתעורר יום אחד לאירוע חמור יותר", הוסיף האב.

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מספר חיילים מבסיס האימונים של חטיבת כפיר עזבו את בסיסם לאחר שהתברר להם כי הם אינם יוצאים לחופשת השבת והחג. החיילים הוחזרו לבסיסם באופן מיידי על ידי מפקדיהם. מדובר באירוע חריג ומפקד בסיס האימונים החל בתחקורו. בסיום התחקיר, ייקבע דרך הטיפול".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לוחם בחטיבת כפיר (ארכיון)
צילום: ירון ברנר
מומלצים