שתף קטע נבחר

האם גם דליה איציק תצטרף למירוץ בקדימה?

יושבת ראש הכנסת, המקורבת מאוד לראש הממשלה, אהוד אולמרט, קיבלה בימים האחרונים פניות רבות מפעילים המבקשים שתתמודד לראשות קדימה בפריימריז. איציק מחוזרת גם מצד מופז, שטרית ואפילו מצדו של בנימין נתניהו

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לא ממהר לפריימריז, אבל נראה שקשה לעצור את כדור השלג המתגלגל במפלגתו. ל-ynet נודע כי עשרות פעילים פנו בימים האחרונים ליושבת ראש הכנסת, חברת הכנסת דליה איציק, והציעו לה לשקול להתמודד בפריימריז לראשות המפלגה, אם יתקיימו בתקופה הקרובה.

 

מקורביה מספרים שמופז ושטרית ביקשו את תמיכתה ואפילו יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, רוצה שתבוא למפלגתו. פעילים בקדימה, שלא מתלהבים מהמועמדים הקיימים - ציפי לבני, שאול מופז, מאיר שטרית ואבי דיכטר, אומרים כי דווקא איציק, הנהנית מפופולריות רבה בשנתיים האחרונות בציבור הרחב, צריכה להתמודד על ראשות המפלגה. היא עצמה שומרת על שתיקה מאז פרצה פרשיית מעטפות הכסף. עם זאת, טרחה והגיעה ביום ראשון לישיבת סיעת קדימה שנערכה בגבעת התחמושת וישבה לצידו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אולי כאות תמיכה.

  

יושבת ראש הכנסת נחשבת מקורבת מאוד לראש הממשלה ואף הביעה בו תמיכה מוחלטת, זמן קצר לפני פרסום דו"ח ועדת וינוגרד הסופי. בראיון ל-ynet אמרה בשעתו איציק כי היא לא פוסלת התמודדות על ראשות הממשלה. עם זאת, הבהירה כי האחריות המוטלת על ראש הממשלה היא גדולה ואף מפחידה.

  

בכל מקרה, איציק תיזהר לא לעשות שום צעד שעלול לפגוע בראש הממשלה או להצטייר כחתירה תחתיו, אך בוחנת את מהלכיה הפוליטיים. מקורבים לאיציק אמרו ל-ynet כי הפניות של פעילי קדימה לא השאירו אותה אדישה לחלוטין. גורמים התומכים באיציק ציינו כי עליה לבחון ולשקול את הפניות, במיוחד נוכח העובדה שלא כולם בקדימה מתלהבים ממועמדותם של ארבעת האישים שהכריזו כי יתמודדו על ראשות המפלגה.

  

גורמים בקדימה הביעו חשש כי למרות הפופולריות של ציפי לבני בציבור, היא תאבד בתקופה הקרובה מכוחה, במיוחד נוכח העובדה שהתקשורת תבחן את פעולותיה, הישגיה ואת עשייתה הפוליטית בשנים האחרונות. 

 

מנגד - שר התחבורה, שאול מופז, מאיץ את מהלכיו לקראת פריימריז. אתמול נפגש עם שורה של פוליטיקאים מקדימה ומש"ס. בין היתר נפגש עם מאיר שטרית ואבי דיכטר, שהכריזו על התמודדותם וכן עם יושב ראש ש"ס, אלי ישי. מופז דן עם האישים בפריימריז בקדימה וכן במהלכים פוליטיים עתידיים הקשורים להרכבת ממשלה, אם אולמרט ייאלץ להתפטר. בפגישת מופז-ישי, הבהיר האחרון שש"ס תתמוך בקואליציה חלופית, רק אם תקבל תוספת לקצבאות. השניים הסכימו להמשיך להיפגש.

 

אמש נערך כנס פעילים של קדימה בטירת הכרמל, בהשתתפות מאות פעילים ובכירים במפלגה. ראש הממשלה, אהוד אולמרט, דיבר איתם בטלפון מוושינגטון: "אנחנו נהיה בשלטון עוד הרבה הרבה זמן... אני יודע שהגיבוי שלכם הוא בסיס הכוח האמיתי של קדימה. לא הלחצים ולא ההפחדות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איציק. נהנית מפופולאריות
צילום: ירון ברנר
נתניהו. רוצה את איציק בליכוד
צילום: אמיר כהן
מופז. מאיץ לקראת הפריימריז בקדימה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים