שתף קטע נבחר

פיל ג'קסון: המאמץ של פירס היה מזויף

מאמן הלייקרס טוען שכוכב בוסטון הגזים בתגובה לפגיעה בברכו במשחק הראשון: "הוא אפילו לא צלע, אולי המלאכים ביקרו אצלו". ריברס מתלוצץ: "זה הארווי לי אוסוולד אשם"

זו היתה הופעה הירואית במיוחד של פול פירס במשחק הראשון של סדרת הגמר מול ללוס אנג'לס לייקרס. קפטן הבוסטון סלטיקס נפגע בברכו הימנית בעיצומו של הרבע השלישי ונאנק מכאבים בעודו מובל מחוץ למגרש בסיוע חבריו. האירוע עשוי היה להביא לקריסה מנטלית של הסלטיקס, אולם משחזר וסחף את הקבוצה לניצחון 88:98 זכה למירב התשבוחות.

 

נוכח המאמץ העילאי של פירס, עלו מחדש זכרונות מ-1970, אז התאושש וויליס ריד מפציעה לא קלה כדי להוביל את הניו יורק ניקס לניצחון על הלייקרס בסדרת הגמר. למרות זאת, חברו של ריד, פיל ג'קסון, מרשה לעצמו לפקפק. "אם אני לא טועה, אני חושב שוויליס ריד החמיץ מחצית שלמה או שלושה רבעים והיה צריך לקבל זריקה בירכו, זריקה של סוסים - שלוש או ארבע כאלה - כדי לחזור למגרש ולשחק. פול נישא אל מחוץ לקווי המגרש, אבל עמד שוב על רגליו תוך דקה".


פול פירס. רגע מפחיד שיכול להכתיב את המשך הסידרה (איי.אף.פי)

 

מאמן הלייקרס יודע. פציעה של פירס היתה יכולה לחסל את הסדרה מבחינת הסלטיקס. מצד שני, הופעה הירואית כמו שנתן, יכולה לטעון את היריבה באנרגיות חדשות, שיכולות לעשות לקבוצתו רק רע. "איני יודע אם המלאכים ביקרו אותו במהלך הזמן שלו מחוץ למשחק, אבל הוא אפילו לא צלע בחזרה למגרש, איני יודע מה קרה שם" אמר ג'קסון הספקן, בעוד טריק פסיכולוגי מבית מדרשו.

 

"האם אורל רוברטס (איש דת אמריקני שנודע בכוחות הריפוי העל-טבעיים שלו) ביקר בחדר ההלבשה שלהם?" תהה ג'קסון, שאמירותיו אלו לא נשארו ללא תגובה בצד של הסלטיקס. "לא אכפת לי מה הוא אומר" השיב מאמנו של פירס, דוק ריברס. "אנחנו לא מפקפקים בכל דבר היום? אז מה אכפת לי. בוא נתחיל, בואו נתחיל. לי הארווי אוסוולד (רוצחו של הנשיא קנדי) עשה זאת".


דוק ריברס ופירס. אפשר להירגע, הכל בסדר (איי.אף.פי)

 

קווין גארנט היה קצת פחות סובלני ממאמנו. "זה לא תפקידם לאשר, או לא לאשר או לשפוט" אמר כוכב הסלטיקס, "הבן אדם פונה מהמגרש וזה די ברור. הוא נראה סובל, חזר למשחק וסיים אותו. אני יודע שזה לא נראה קל והוא גרם לזה להראות כך, אבל באותו זמן הם ראו פניו מתעוותות, את העיסויים שקיבל, את הרכיבה על אופני הכושר, קוביות הקרח והכל. אם אתה לא יודע מה קורה בצד השני, אתה פשוט ממציא דברים".

 

פירס עצמו הודה כי נתקף פחד כשנפגע בהתנגשות עם חברו קנדריק פרקינס. "בן אדם, פחדתי" סיפר הסווינגמן הוותיקף "אני רואה אנשים נפצעים בפוטבול, בייסבול וכדורסל וזה לא טוב. ועדיין, זה היה יכול להיות הרבה יותר גרוע ממה שאני מתמודד איתו. זה היה מטורף. מעולם לא נשאו אותי מהמגרש. הייתי צריך להמשיך לשכב שם כמה דקות ולקום. אני מקווה שזה לא יקרה שוב. אם ישאו אותי שוב אל מחוץ למגרש, אין סיכוי שאשוב לשחק".

 

בכל מקרה, למשחק הבא שיתקיים ביום ראשון בבוסטון, פירס מתכוון לשוב לשחק וסיפר כי הוא מרגיש מספיק טוב. "אני יכול ללכת על הרגל, אני יכול לכופף אותה, אבל יש עדיין כאב קטן אבל אחד בתוך הברך".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים