שתף קטע נבחר

אילת: בן 82 נחלץ בקושי משיני אמסטף

יהושע קלרו בן 82 מאילת יצא לטיול רגלי, במהלכו התנפלו עליו שני כלבים, אחד מהם מסוג אמסטף. הם נשכו אותו עד שעובר אורח הצליח לחלץ אותו משיניהם. הוא סובל מפגיעות בכל חלקי גופו. המשטרה איתרה את בעלת הכלבים, שהתרחקה מהמקום

צעדת הבוקר נגמרה רע. כמדי בוקר, גם אתמול (יום ב') יצא יהושע קלרו בן 82 מאילת, לטיול רגלי. אבל כשהגיע לרחוב השחמון בעיר, נתקל באשה, שטיילה עם שני כלבים, אחד מהם מסוג אמסטף. לפתע התנפלו עליו הכלבים ונשכו אותו בכל חלקי גופו. אדם שעבר ברחוב הצליח לשחרר את הקשיש משיני הכלבים ובכך הציל את חייו.

 

"ראיתי שני כלבים רצים באמצע הכביש ותוקפים את הבן אדם, אחר כך הבחורה רצה וניסתה למשוך אותם בכוח", סיפר עובדיה יוסף, שהיה באזור התקיפה, "שאלתי אותה אחרי שהצלחנו לשחרר אותו למה הכלבים חופשיים ובלי מחסום והיא טענה שהיא תיירת ושומרת עליהם.


סובל מטראומה ומפיגעות בכל חלקי גופו. קלרו (צילום: יפה פלד)

 

קלרו תיאר בפני ביתו ליאורה, את מה שעבר עליו: "פתאום הוא ראה שני כלבים רצים לעברו באמוק". מספרת, ליאורה, "מאותו רגע הוא סיפר כי רק ניסה להגן על פניו. לדברי הבת האישה שהחיזקה בכלבים ניסתה לתפוס אותם, ללא הצלחה ורק עובר אורח, שיצא לריצת בוקר הצליח להזיז אותם.

 

"אבא סיפר כי האשה ניסתה לתפוס את הכלבים, אך ללא הועיל. הם היו בטירוף. עובר אורח שיצא לריצת בוקר הגיע ועזר לה לתפוס אותם", ליאורה באה בטענות כלפי התנהלותה של האשה שליוותה את הכלבים: "אבי עדיין דימם והאשה דאגה רק לעצמה ולא טרחה להזמין אמבולנס, למרות שעובר אורח ביקש ממנה. רק חבלן משטרה שעבר במקום היה זה שהזעיק אמבולנס שפינה את אבי לבית החולים יוספטל".

 

היא סיפרה כי אביה מתקשה להתאושש מהאירוע: "אבא בטראומה הוא לא מבין מה קרה. כולו מחורר משיני הכלבים וידו מקובעת. יש לו חור במצח שלא ניתן לתפור וחשש לסדק בכתף".


הנעליים ספוגות בדמו

 

עובדיה יוסף, שהציל את יהושע קלרו, אומר כי "אם זה היה ילד, הוא לא היה מחזיק מעמד. לא יודע אם אני הייתי מחזיק מעמד בתקיפה כזאת והוא בן 82 יצא בשן ועין. האשה עזבה את הסביבה וניסתה לרדת לכיוון הואדי, עצרתי נהג מונית שהזעיק את האמבולנס וצעקתי לה שתחזור. היא חזרה וקראה למישהו להביא מחסומי פה ולאחר מכן ירדה לכיוון הואדי". בשלב מאוחר יותר הצליחה המשטרה לאתר את האשה. 

 

ממשטרת אילת נמסר: "האדם הותקף על ידי שני כלבים, אחד מהם הוא אמסטף. נגבתה עדותו של המותקף בבית החולים, האשה נחקרה ושוחררה בערבות בתום חקירה. שני הכלבים נלקחו להסגר". במשטרה מציינים כי האמסטף היה זה שנעץ את שיניו בקלרו.

 

האמסטף נחשב לגזע מסוכן, אבל מותר להחזיק בו. פרט לכך, ישנה חובה לעקר ולסרס כלבי אמסטף. למרות זאת, רבים מחזיקים את הכלבים המסוכנים הללו, ללא רשיון ובניגוד לכללים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רק יצא להליכה. הקשיש שנפגע
צילום: יפה פלד
השיניים ננעצו בכל גופו
צילום: יפה פלד
מומלצים