שתף קטע נבחר

המשטרה תביא את בועז יונה מאיטליה ביום ב'

משטרת איטליה הודיעה כי מנכ"ל חברת "חפציבה" הוא בר הסגרה, ולכן ייצאו ביום חמישי שני חוקרים מהיחידה הארצית לחקירות הונאה כדי להביא אותו לישראל

סוף לבריחה: מנכ"ל "חפציבה" לשעבר, בועז יונה, שנמלט מישראל בעקבות קריסת החברה, יוחזר לארץ ביום שני בשבוע הבא. מחרתיים (יום ה') ייצאו שני חוקרים מהיחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) לאיטליה על מנת להביא אותו לארץ.

 

מהמשטרה נמסר כי בסוף השבוע שעבר העבירה משטרת איטליה הודעה למשטרת ישראל, באמצעות האינטרפול, בה היא מודיעה רשמית כי יונה הוכרז כבר הסגרה וכי ניתן להעבירו לישראל.

 

יונה נתפס ונעצר בסמוך למילאנו בסוף אוגוסט אשתקד על ידי משטרת איטליה, בעקבות מידע שקיבלה ממשטרת ישראל ולאחר שהוצא נגדו צו מעצר ישראלי ובינלאומי. בימים שלאחר מכן הגישה ישראל בקשת הסגרה לרשויות האיטלקיות במסגרת אמנת ההסגרה ההדדית עליה חתומות המדינות. בית המשפט בוונציה קבע כי יוסגר, אולם יונה התנגד להחלטה להסגרה ויזם הליכים שמנעו אותה עד כה. בחודש שעבר הוא הודיע כי בכוונתו לוותר על ההליכים נגד הסגרתו ולחזור לישראל.

 

בראיון לעיתון איטלקי, שפורסם לפני כמה חודשים, טען יונה כי הוא "קורבן פוליטי של הבנקים ושל השינוי במדיניות ממשלה”. לדבריו, מדינת ישראל בגדה בו. להאשמה כי החל בפרויקטים במקום שלא יכול היה לבנות השיב יונה: ”לחלק מהמשבר יש בסיס פוליטי, כי בעוד שהממשלה הקודמת עודדה בנייה מעבר לקו הירוק, הממשלה החדשה, מרכז-שמאל, הפסיקה את התקציבים וגרמה לנזקים חמורים".

 

לפני כחודשיים התראיין יונה ל"ידיעות אחרונות" וביקש סליחה: "עשיתי הכל כדי שהרוכשים יקבלו את דירותיהם. נכשלתי, אבל בטח לא גנבתי", אמר מהכלא באיטליה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בועז יונה. בשבוע הבא בישראל
באדיבות חדשות ערוץ 2
מומלצים