שתף קטע נבחר

לבני: או שנוביל מהלך, או שנהיה לא-רלוונטיים

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הרוויח עוד זמן עם ביטול דיון על הקדמת הפריימריז. מקורביה של השרה ציפי לבני אומרים בתגובה כי לדעתה, על קדימה לקבל החלטות, "אחרת תהפוך ללא-רלוונטית"

לבני נחושה לקדם פריימריז: אולמרט הצליח הערב (יום ג') להרוויח עוד קצת זמן בקרב על פריימריז מוקדמים, אבל שרת החוץ, ציפי לבני, מבהירה כי יש לקיים דיונים ולקבל החלטות, "זה הכרחי, אחרת קדימה לא תוביל מהלכים לטובת המדינה ולטובת עצמה - והיא תהפוך ללא-רלוונטית", אמרו ל-ynet מקורביה.

 

"קדימה צריכה להחליט בעצמה ולעצמה לאן היא רוצה ללכת, ומה היא עושה כדי להשיב את אמון הציבור בפוליטיקה בכלל ובקדימה בפרט", אמרו מקורביה של לבני, "קדימה חייבת להתחיל להערך, והיא חייבת את זה לבוחרים שלה, לעצמה ולחברים שלה. צריך לקיים את הדיונים הפנימיים ולקבל החלטות". לבני שבה על דבריה מלפני שבועיים לפיהם, "קדימה צריכה להיערך לכל תרחיש, לרבות בחירות".

 

הוועדה לענייני מפלגה של "קדימה" שהיתה אמורה לדון מחר בהיערכות לפריימריז מוקדמים במפלגה, לא תתכנס - כך מסר הערב יו"ר הוועדה, ח"כ צחי הנגבי, שנפגש מוקדם יותר עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט. השניים צפויים להיפגש מחר בצהריים פעם נוספת, יחד עם יו"ר הסיעה בכנסת, ח"כ אלי אפללו, כדי להמשיך את הדיון בנושא.

 

ראש הממשלה צפוי להבהיר שהוא מבקש להקפיא את המהלכים ואת הדיונים להקדמת הפריימריז עד לאחר החקירה הנגדית של משה טלנסקי, באמצע יולי. מקורביו של אולמרט אומרים, כי הוא משוכנע שלאחר החקירה תשתנה התמונה. לדברי המקורבים, "ראש הממשלה לא יילחם במהלכים להקדמת הפריימריז, אך הוא אינו תומך בהם".

 

ח"כ הנגבי נפגש גם עם השר אבי דיכטר, אחד המועמדים העתידיים לראשות קדימה. דיכטר הבהיר שהמועד המתאים לפריימריז הוא ספטמבר ואמר שהמועד המדויק צריך להיקבע במחצית חודש יולי. השרים מאיר שטרית ושאול מופז תומכים גם הם בעמדה שיש לדחות את הדיון בנושא עד לאחר קיום החקירה הנגדית של טלנסקי.

 

כעת ממתינים במערכת הפוליטית להחלטה של מפלגת העבודה

בנוגע להצבעה על הצעת החוק לפיזור הכנסת שתוגש בשבוע הבא על-ידי הליכוד. בשבוע שעבר העריכו שרי העבודה כי הם יאלצו לתמוך בהצעה, אולם בימים האחרונים אומרים גורמים במפלגה כי הם מעדיפים שהצעת החוק תונח שבוע לאחר מכן. גורמים במפלגה העריכו כי הסיכויים שהסיעה תצביע בעד הצעת החוק "גבוהים יותר מהסיכויים שתצביע נגד".

 

גורמים בכירים בקדימה אמרו שאולמרט מעוניין לבחון את התנהגותו של ברק ולראות האם העבודה תממש בסוף את האיומים ותתמוך בפיזור הכנסת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ציפי לבני. מזהירה
צילום: גיל יוחנן
צילום: ניב קלדרון
הנגבי. דחה את הדיון
צילום: ניב קלדרון
אולמרט. אינו תומך בהקדמת הפריימריז
צילום: גיל יוחנן
מומלצים