שתף קטע נבחר

השוטרים לאדם שנשדד והוכה: תתלונן בתחנה

שלושה נערים תקפו בפיצוציה בפתח תקווה את א', גבר בן 35, עד אבדן הכרה ושדדו ממנו תיק עם 800 שקל. כשהתעורר, הזמין משטרה. למרות מצבו, הציע השוטר "תתלונן בתחנה", ועזב את המקום. בתחנת המשטרה, גילה שאין בכוונתם לקחת את סרט מצלמת האבטחה שהנציח את התקיפה. המשטרה מגיבה: "החקירה נמשכת"

ככה לא מטפלים במעשי שוד: א' מפתח תקווה ביקש בסוף השבוע לקנות גרעינים בקיוסק הסמוך לביתו. הוא לא תיאר לעצמו שבמקום לפצח אותם בביתו, הוא יגמור שרוע בקיוסק מחוסר הכרה, לאחר שנפל קורבן לשוד אלים, שביצעו שלושה נערים. הדבר שמכעיס אותו כעת יותר מכל הוא טיפול המשטרה באירוע. הוא סיפר ל-ynet כי השוטר שהגיע לקיוסק ראה אותו חבול ומוכה, ולמרות מצבו, אמר לו: "תגיש תלונה בתחנה", ועזב את המקום. הטיפול השערורייתי נמשך גם בתחנה.

 

א' משחזר את אירועי ליל שבת: "קצת אחרי חצות הגעתי לקיוסק, שבו כבר הייתי כמה פעמים. הוצאתי את הארנק כדי לשלם. הבחנתי בנער שעמד מאחורי. הוא הסתכל על הפאוץ' שהיה על כתפי, בו היו 800 שקלים. יצאתי מהקיוסק ועשיתי את הדרך למכוניתי. הנער ושני חבריו היכו אותי וניסו לחטוף את הפאוץ'. למרות שספגתי מכות - התנגדתי".


חתכים ושטפי דם. א' לאחר שהותקף

 

א', בן 35, ניסה בכוחותיו האחרונים להגיע חזרה לקיוסק, כדי שמישהו יזעיק עזרה. "אני יודע שבקיוסק יש מצלמות אבטחה. חשבתי שאם תוקפים ואפילו מנסים לרצוח אותי, עדיף שזה יהיה מתועד כדי שיתפסו את התוקפים. הגעתי לקיוסק, הרמתי את המעבר בדלפק והתמוטטתי. הנערים לא ויתרו. הם המשיכו להכות אותי ולבעוט בי. בכל אותו זמן שכבתי על הרצפה".

 

הנערים לא ויתרו והמשיכו להכות אותו. "לפתע, אחד מהם שלף סכין ואיים שידקור אותי אם לא אעזוב את הפאוץ'. למרות זאת, לא עזבתי אותו. המוכר ניסה לעזור לי ואיבדתי את ההכרה". הוא התעורר לאחר שעובדי הקיוסק שפכו עליו מים. שלושת התוקפים כבר לא היו במקום.

 

"זה היה עלול להסתיים ברצח"

א' סבר שהמשטרה תעצור את תוקפיו. "ביקשתי שיזעיקו ניידת והתקשרתי גם לחבר שלי. למקום הגיעה ניידת ובה שוטר - הוא שאלי אותי אם אני רוצה אמבולנס? השבתי שכל הגוף שלי כואב וחבול, אבל לא נראה לי ששברתי משהו. אמרתי לשוטר שייגבה עדויות מהאנשים במקום ויתפוס את צילומי מצלמות האבטחה שבהם בטח רואים את התקיפה. אני יודע שחוקית הוא יכול לעשות את זה, אבל הוא השיב 'תבוא ותגיש תלונה בתחנת המשטרה' ועזב את המקום".

 

לדברי א' לא הייתה לו ברירה והוא אכן התייצב בתחנת המשטרה להגיש תלונה. "כששאלתי את השוטרת למה הם לא הולכים לקיוסק לתפוס את המחשב עם צילומי האבטחה? היא השיבה 'אנחנו עושים זאת רק במקרי רצח'. לאחר שמסרתי עדות, עזבתי את התחנה. בכוחותיי האחרונים, כשאני חבול ופצוע, עברתי עם הרכב ליד הקיוסק שלידו יש פאב. זיהיתי שם את אחד התוקפים. היה לי קל לזהות אותו כי השיער שלו היה צבוע בבלונד".

 

חבול וכואב המתין א' כמה ימים בביתו להתפתחות בפרשה. כשלא קיבל עדכון מהמשטרה וגם כשנודע לו שהמשטרה לא ביקשה את הסרט ממצלמת האבטחה, הוא ביקש להיפגש עם מפקד התחנה. "נכנסתי למפקד והתלוננתי על הטיפול באירוע. פתאום, ארבעה ימים אחרי האירוע, התקשר אליי קצין מהתחנה ושאל אם אני מוכן לשתף פעולה ולהצטרף לניידת בילוש על מנת לסייר בעיר כדי לאתר את התוקפים. הסכמתי."

 

לא' טענות רבות נגד המשטרה שלא פעלה מיד, לא גבתה עדויות ולא עשתה דבר לתפוס את התוקפים עוד באותו לילה. "פשוט הם פוצצו אותי במכות. לא היה חסר הרבה והם היו דוקרים אותי. כל האירוע הזה היה עלול להסתיים ברצח".

 

דובר משטרת מרחב שרון, פקד יצחק שמר, הגיב: "מיד לאחר הגשת התלונה המשטרה פתחה בחקירה. החקירה עדיין נמשכת".

 


פורסם לראשונה 10/06/2008 23:43

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים