שתף קטע נבחר

סרביה: פושע מלחמה בכיר נלכד ויוסגר להאג

סטויאן זופליאנין היה מפקד המשטרה הסרבית-הבוסנית במהלך מלחמת האזרחים בבוסניה, והוא מבוקש על ידי בית הדין לפשעי מלחמה בהאג בגין פשעים נגד האנושות שביצע לכאורה. היום הודיעה התביעה בסרביה כי זופליאנין נלכד בדירה בפאתי בלגרד - ויוסגר תוך 72 שעות לבית הדין. עתה נותרו שלושה פושעי מלחמה סרבים בכירים נמלטים

התביעה בסרביה הודיעה היום (ד') כי לכדה את סטויאן זופליאנין, אחד מארבעת פושעי המלחמה הנמלטים הסרבים האחרונים שעדיין טרם הוסגרו לבית המשפט הבינלאומי לפשעי מלחמה בהאג.

 

דובר התביעה במדינה, ברונו וקריץ', אמר כי זופליאנין נעצר "בפאתי הבירה בלגרד". לדבריו, במבצע המעצר נטלו חלק סוכנים חשאיים וקציני משטרה. "הוא יוסגר לבית המשפט בהאג תוך 72 שעות", הוסיף וקריץ'. לדבריו, זופליאנין התגלה בדירה, כ-8 קילומטרים ממרכז בלגרד.

 

זופליאנין היה מפקד המשטרה הסרבית-הבוסנית במהלך מלחמת האזרחים שהתחוללה ביוגוסלביה לשעבר. הוא מבוקש בידי בית המשפט בהאג בגין פשעים נגד האנושות שביצע לכאורה בין השנים 1992-1995, עת כיהן כמפקד המשטרה הסרבית-הבוסנית בעיר באניה לוקה במהלך המלחמה בבוסניה. הוא אשם כי רצח אזרחים מוסלמים וקרואטים.

 

דוברת מטעם התביעה בהאג, אולגה קוורן, אישרה את דבר מעצרו של זופליאנין - אך לא מסרה פרטים נוספים על המעצר.

 

עם לכידתו של זופליאנין, נותרו רק שלושה פושעי מלחמה סרבים בכירים שטרם הוסגרו לרשויות בית הדין בהאג. בין אלה נכללים מנהיג הסרבים-הבוסנים רדובאן קרדז'יץ' וראש צבאו, הגנרל ראטקו מלאדיץ'. נגד שניהם הוגשו בבית הדין בהאג כתבי אישום. האיחוד האירופי הבהיר לבלגרד כי מעצרם של פושעי המלחמה הנמלטים והסגרתם לבית המשפט בהאג הם תנאים מקדימים לצירופה של סרביה לאיחוד האירופי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זופליאנין. אחראי לפשעים כנגד האנושות
צילום: AP
מומלצים