שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סקירה: מצלמה קומפקטית Fujifilm F100FD

  ה-F100 היא מצלמה סופר קומפקטית נהדרת שמבטיחה וגם מקיימת. עם זאת, מי שרוצה לחסוך כמה מאות שקלים ועדיין ליהנות ממצלמה טובה מאוד יכול לשקול את קודמתה, ה-F50

  המצלמה הסופר קומפקטית F100 FD של פוג'י היא דגם חדש בסדרת F, סדרה שזכתה להצלחה לא מבוטלת וגם לכמה פרסים. ה-F100 מחליפה את ה-F50 ודומה לה בכמה מתכונותיה, אבל אלה שב-100F שודרגו; מנגנון זיהוי הפנים, למשל, מסוגל לזהות פנים גם בפרופיל.

   

  המצלמה הקטנטונת של פוג'י מתפקעת משלל פונקציות ומהטכנולוגיה המתקדמת ביותר שניתן למצוא במצלמות קומפקטיות. בנוסף למנגנון זיהוי פנים, ב-F100 מייצב תמונה כפול, מנגנון אוטומטי להסרת עיניים אדומות וטווח ISO מדהים של 100-12800. בפוג'י מבטיחים שטכנולוגיית ה-RPT (Real Photo Technology) מאפשרת להפיק תמונות בצבעים טבעיים, והכי קרוב למציאות.

   

  ל-F100 חיישן Super CCD בגודל 1/1.6 אינץ' המפיק לא פחות מ-12 מיליון פיקסלים, זום אופטי X5 ומסך איכותי (230 אלף פיקסלים) בגודל 2.7 אינץ'. ה-F100 משתמשת בכרטיסי הזיכרון XD, SD ו- SDHC, ונמכרת בצבע כסף ובצבע שחור.

   

  איכות צילום

  ה-F100 מפיקה תמונות פשוט נהדרות. בעזרת החיישן החכם ומעבד התמונה החדשני, מצליחה המצלמה להפיק תמונות עשירות ובצבעים טבעיים ויפים בכל תנאי התאורה. הרוב המוחלט של התמונות שצולמו נראו ממוקדות והכילו פרטים רבים, בין היתר בזכות טווח דינמי רחב שה-F100 מציעה. מנגנון יצוב התמונה הכפול שבמצלמה עושה גם אף את עבודתו נאמנה וגם כשהרעדנו את היד המצלמת, הצליחה המצלמה להפיק תמונות חדות ברוב המקרים.

   

  בצילום באור יום התרשמנו מיכולתה של ה-F100 להפיק תמונות מאוזנות ללא חשיפת יתר ותת חשיפה. גם כשאתגרנו את המצלמה בצילום של תמונה שחצייה קיר לבן ומואר וחצייה דשא מוצל – שאת החשיפה כיוונו לדשא – התמונה שהתקבלה הייתה קיר לבן (אבל לא שרוף) ודשא טיפה כהה יותר אבל לא חשוך.

   

   

  אחת המעלות של ה-F100 היא ביכולתה להתמודד היטב עם ISO גבוה, ולהפחית את כמות הרעש הדיגיטלי בתמונה. התמונות שצולמו עד ISO 800 היו שמישות לגמרי ולא הכילו גרעיניות יתר, ובוודאי לא גרעיניות שתיראה בהדפסת תמונות בגודל סטנדרטי. יכולת המצלמה להתמודד עם ISO גבוה משפיעה לטובה גם על הצילום בתוך הבית כמובן. התמונות שצולמו בתוך הבית ללא פלאש, נראו מוארות ובצבעים טבעיים ויפים. כאשר ה-F100 עשתה שימוש בפלאש, החלל הואר בצורה אחידה, ובשום שלב לא נוצרו צלליות קונטרסטיות מדי. פלאש המצלמה אינו מעוות את צבעי התמונה כולל גווני עור, והוא מדויק ויעיל.

   

  גם מנגנון זיהוי הפנים המתקדם של פוג'י הוכיח את עצמו. הוא מזהה פנים במהירות וכמעט בכל מצב, כולל בתנועה ואפילו בפרופיל, והתמונות שצילמנו יצאו יפות ומחמיאות.

   

  צילום המקרו אף הוא הרשים אותנו באיכותו. במצב מקרו הצלחנו לצלם אובייקטים ממרחק מינימלי של כחמישה סנטימטרים, והתמונות היו מלאות פרטים, מוארות וממוקדות היטב. גם כאשר צילמנו מקרוב ובשימוש עם פלאש, התמונה לא נראתה בהירה מדי ולא נשרפה, כפי שקורה הרבה בעקבות קרבת האובייקט לפלאש.

   

  וידיאו וקול

  איכות הווידיאו של ה-F100 טובה. הסרטים מצולמים ברזולוציה מקסימלית סטנדרטית של 640X480 ובקצב מקסימלי של 30 פריימים בשנייה ונראים זורמים וחלקים, ובנוסף מוארים וצבעוניים כמצופה. רק חבל שבפוג'י טרם השכילו לאפשר שימוש בזום. זה קצת מפתיע בהתחשב בכך שמדובר במצלמה משוכללת ומתקדמת מאוד. הקול המוקלט נשמע חזק וברור, וללא רעשי רקע חזקים מדי.

   

  נוחות שימוש

  ה-F100 מעוצבת כך שתוכלו להכניסה בקלות לכיס, וגם תהיו גאים לשלוף אותה. ה-F100 בנויה ומעוצבת היטב ועושה רושם של מצלמה עמידה מאוד.

   

  המצלמה קטנה והאחיזה בה נוחה, אך התאכזבנו מעט מסידור הכפתורים ומגודלם. כפתורי המצלמה פרוסים בשטח גדול יחסית ובנוסף הם קטנים למדי. היה עדיף לו היו מעט גדולים יותר וסמוכים זה לזה. אבל זה לא משהו שאי אפשר להתרגל אליו.

   

   

  הכפתור המרכזי הוא כפתור חוגה שמשפר פלאים את נוחות השימוש בזכות התנועה החלקה והמהירה שלו. מסביב לו, תוכלו למצוא את כפתור הפלאש, כפתור צילום המקרו, כפתור הפעלת ה-IS (מנגנון ייצוב התמונה) ואת הטיימר. כפתור הזום הוא מהסוג שאנחנו אוהבים – כפתור מעוגל הניתן להזזה ימינה או שמאלה, והוא נוח בהרבה משני כפתורים נפרדים. כפתורים נוספים הם כפתור ה-F הייחודי של פוג'י, וכפתור נוסף האחראי על הפעלת מנגנון זיהוי הפנים.

   

  כפתור ה-F מעניק גישה מהירה לפונקציות שימושיות, כמו קביעת איכות וצבעי התמונה, קביעת רמת ה-ISO והפעלה או כיבוי של מנגנון הצילום הרציף. בנוסף, יש את תפריט מצבי הצילום שמופעל על ידי לחיצה על הכפתור שבמרכז החוגה המרכזית.

   

  עם מצבי הצילום הרבים של ה-F100 נמנים צילום אוטומטי, צילום Auto M (שילוב של מצב אוטומטי ובחירה ידנית של מאפייני צילום כמו רמת ה-ISO וטווח דינמ)י; מצב N1 (שתי תמונות ברצף, האחת עם פלאש והשנייה בלי), מצב N2 (צילום ללא פלאש ב-ISO גבוה לקבלת צבעים טבעיים), צילום פורטרט, צילום פורטרט מרוטש (פונקציה נהדרת שעובדת לא רע – צילום אנשים והחלקה אוטומטית של עור הפנים שלהם באפקט מייק-אפ); ובנוסף מצבים נפוצים כמו נוף, ספורט, זיקוקים, שקיעה, צילום תת מימי (בשימוש עם מארז חסין למים כמובן), מוזיאון, מסמכים וצילום וידיאו. מצבי הצילום מתוארים באיורים ברורים ונאים.

   

  בגב המצלמה נמצא מסך גדול ואיכותי (230 אלף פיקסלים) בן 2.7 אינץ'. המסך מצוין, צבעוני וחד ומציג את התמונות שצולמו בצורה נהדרת. בזמן הצילום עצמו, המסך עובד בזריזות וביעילות ותורם את חלקו לנוחות השימוש הכללית. המסך מתמודד יפה גם עם אור שמש ישיר וניתן להשתמש בו בכל תנאי התאורה ללא בעיה

   

  זמן תגובה וסוללה

  מרגע ההפעלה, ה-F100 מוכנה לצילום תוך שתי שניות. בין תמונה לתמונה וללא שימוש בפלאש, מציגה המצלמה זמן טוב של כשנייה אחת, ובשימוש עם פלאש תיאלצו להמתין כחמש שניות – שזה כבר ארוך. הצילום הרציף כולל בתוכו חמש תוכניות שונות, כאשר הטובה שבהן היא צילום של 12 תמונות ברצף בקצב של כחמש תמונות בשנייה.

   

  הצילום במצב זה נעשה ברזולוציה של שלושה מגה פיקסל בלבד (מספיק טוב להדפסה של תמונות בגודל סטנדרטי), והתמונות נראות נהדר, מוארות היטב וממוקדות כראוי. הצילום הרציף יעיל בעיקר בצילום אובייקטים נעים, או כאשר לא תרצו לפספס רגע יקר.

   

  סוללת הליתיום של ה-F100 מספקת ביצועים בינוניים. הסוללה אפשרה לנו לצלם כ-230 תמונות בסך הכול, כאשר שליש מהן צולמו עם פלאש. ה-F100 מסופקת עם מטען חיצוני, וזמן טעינת הסוללה הוא כשלוש וחצי שעות.

   

  אפשר להנות גם מהקודמת

  ה-F100 היא מצלמה סופר קומפקטית נהדרת שמבטיחה וגם מקיימת. עם זאת, מי שרוצה לחסוך כמה מאות שקלים ועדיין ליהנות ממצלמה טובה מאוד יכול לשקול את קודמתה, ה-F50.

   

  יתרונות: איכות תמונה מרשימה, מעוצבת וקומפקטית, ממשק נוח וידידותי, מסך מצוין.

  חסרונות: כפתורים מעט קטנים, אין זום בוידיאו, סוללה בינונית.

  שורה תחתונה: לא טובה בהרבה מקודמתה.

   

  Fujifilm Finepix F100FD

  ציון:

  מחיר רשמי: 1,990 ש"ח להשוואת מחירים

   

  מפרט טכני

  רזולוציה: 12 מגה פיקסל

  זום אופטי: x5.0

  מסך: 2.7 אינץ', 230,000 צבעים

  רגישות לאור: Auto, 100-12800

  גודל: עומק 2.34X9.77X5.89 ס"מ

  משקל: 170 גרם

  תכונות נוספות: מייצב תמונה אופטי, צילום וידיאו+אודיו

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים