שתף קטע נבחר

פרס: "אני עדיין מתלבט"

בעקבות פרישת נתניהו הפך שמעון פרס לכאב הראש העיקרי של ברק. פרס מתלבט עדיין - ומתייעץ עם מקורבים. מסתמן: הבחירות תוך 60 יום ולא 90 כפי שקיווה פרס

יו"ר ועדת הבחירות, השופט מישאל חשין, הודיע אחר הצהריים לחברי כנסת החברים בוועדה כי הוא אינו מתנגד עוד לקיום בחירות לראשות הממשלה בתוך 60 יום. לדבריו, ועדת הבחירות תוכל לעמוד בלוח הזמנים הזה. לפיכך הבחירות לראשות הממשלה ייערכו ב-6 בפברואר. אלא אם יהיה שינוי של הרגע האחרון, הצעת החוק של ועדת החוקה לקיום בחירות בתוך 90 יום לא תעלה להצבעה בקריאה שניה ושלישית.
החלטה זו מהווה מכה לתוכניותיו של שמעון פרס. מקורביו של פרס אמרו היום כי אם הבחירות יתקיימו תוך 60 יום, הוא יתקשה לרוץ לראשות הממשלה, מפאת מחסור בזמן להיערכות.
"אני עדיין שוקל את צעדי", אמר בצהריים פרס לתקשורת, והסביר כי עדיין לא הוכרעה סופית השאלה סביב מועד הבחירות המדוייק, "נחכה להכרעת הכנסת הסופית ואז אודיע על החלטתי", אמר פרס.

שורת התייעצויות

בינתיים, ממשיך היום פרס בהתייעצויות עם מקורביו, ומנסה לגבש החלטה סופית, שתלויה גם במצב המו"מ המדיני. בימים האחרונים מרבה ברק לשתף את קבוצת היונים במפלגתו במו"מ המדיני, וגם את יוסי שריד ראש מרצ. ע"פ ההערכות, מהלך זה נועד גם כדי לנטרל אפשרות שהיונים יתמכו במועמדות של פרס.
ח"כ אורי סביר ממפלגת המרכז נפגש הבוקר עם פרס. בצאתו מהפגישה אמר סביר כי "זה לא סוד שפרס מתלבט. אני מקשיב לו ואם הוא יחליט להתמודד אתמוך בו. אני יכול לתת עצה לכולם חוץ מלפרס. אתה לא נותן עצה לאביך הפוליטי".
הח"כ לשעבר נסים זוילי, שנפגש עם פרס, אמר בסיום הפגישה: "לתחושתי, במידה שיווצר בסיס פרלמנטרי לפיו תהיה לפרס התמיכה, שהוא זקוק לה, אני חושב שהוא ישקול התמודדות".
פרס נפגש גם עם יו"ר מרצ, יוסי שריד, שאמר כי "ההחלטה במי לתמוך תושפע משני פרמטרים: הראשון, מי יכול לקדם את תהליך המדיני בצורה טובה יותר, והשני, מי יכול להתגבר על הימין".
פרס זקוק לתמיכת מרצ, כדי שיוכל להציג את מועמדותו לראשות הממשלה. הסיבה: פרס זקוק ל-10 חתימות של ח"כים מסיעה אחת, או של סיעות שלמות שסך חבריהן מגיע לעשרה, כדי להתמודד. כעת לא נראה כי הוא יכול להשיג את החתימות במקרה שמרצ נותנת תשובה שלילית.
פרס כבר פנה לח"כ רומן ברונפמן על מנת לבדוק אם יתמוך בו, אם יחליט להתמודד לראשות הממשלה. ברונפמן ביקש זמן לחשוב על העניין. מקורביו של פרס פנו גם לחבר הכנסת עמיר פרץ.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
מתלבט. פרס
צילום: גלי תיבון
ארכיון ידיעות אחרונות
לוחץ. ברק
ארכיון ידיעות אחרונות
ארכיון ידיעות אחרונות
מייעץ. יוסי שריד
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים