שתף קטע נבחר

הפריימריז בקדימה: כיצד תנהג מפלגת העבודה?

בעקבות "האור הירוק" שנתן ראש הממשלה לתחילת ההיערכות לפריימריז בקדימה, ממתינה כעת המערכת הפוליטית להחלטת מפלגת העבודה כיצד לנהוג. ברק ינסה לשכנע את חברי הסיעה לתמוך בהצעה לפיזור הכנסת אך עם זאת מקורביו טוענים: שום דבר עדיין לא קרה בקדימה

אחרי הודעתו אתמול (ד') של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, כי הוא נותן "אור ירוק" לתחילת ההיערכות לפריימריז בקדימה, ממתינים כעת במערכת הפוליטית להחלטותיה ולצעדיה של מפלגת העבודה.

 

יו"ר המפלגה, השר אהוד ברק, קרא לראשונה להחלפתו של ראש הממשלה זמן קצר לאחר עדותו של משה טלנסקי בפרשת "מעטפות הכסף" ומאז - מפלגת העבודה לא הפסיקה לאיים בהקדמת הבחירות. למרות זאת, גם הלילה עדיין לא ברור לאן פניה של המפלגה.  

 

הבוקר תתכנס סיעת העבודה בתל-אביב כדי לדון בהתפתחויות במערכת הפוליטית.

לפי שעה, ברק ויו"ר הסיעה, ח"כ איתן כבל, מתקשים להשיג אחדות שורות בקרב חברי הכנסת, ולפחות שליש מהם מתנגדים לפיזור הכנסת.

 

כמו כן, עדיין לא ברור כיצד תנהג סיעת העבודה אם תועלה בשבוע הבא ההצעה לפיזור הכנסת של ח"כ סילבן שלום (ליכוד). שלום עצמו אמר כי ימתין להודעה רשמית מהעבודה בנושא, ואם יראה כי גם היא וגם ש"ס דורשות לדחות את ההצבעה בשבוע - ישקול ברצינות לעשות כן.

 

מקורביו של ברק אמרו בעקבות הודעת אולמרט כי "שום דבר עדיין לא קרה. לא נקבע מועד לפריימריז, ולכן אנחנו מחכים לראות מה יעשו בקדימה. יש להם עוד הרבה צעדים לבצע". גם חברי הכנסת של העבודה סירבו להתרשם מהודעתו של ראש הממשלה וחלקם אף תקפו את אולמרט.

 

"חבל שאולמרט מזלזל באינטליגנציה שלנו", אמר ח"כ אופיר פינס בשיחה עם ynet. ח"כ שלי יחימוביץ' אמרה כי

"אולמרט ממשיך להתל בציבור והחלטתו היא ספין נוסף שנועד להשכיח כי בראש הממשלה עומד אדם השקוע עד צוואר בפלילים".

 

בתוך כך, עוררו הדיווחים על האפשרות לביטול הפריימריז במפלגת העבודה את זעמם את פעילי שטח ברחבי הארץ. פעילים מרכזיים בצפון ובהם גם ראש המועצה האזורית גלבוע, דני עתר, הודיעו כי בכוונתם להתארגן "כדי למנוע מברק להשתלט על המפלגה ולנהוג בה כדיקטטור". גורם בקבוצת הפעילים אמר כי העבודה "לא תחזור לימי מפא"י, ולא תחזור לימי מרכז הליכוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ברק. נחכה ונראה
צילום: גיל יוחנן
מתקשים להשיג רוב. כבל
צילום: עופר עמרם
צילום: ניב קלדרון
יחימוביץ'. רה"מ שקוע בפלילים
צילום: ניב קלדרון
מומלצים