שתף קטע נבחר

מתנחלים בני 16 בדו חטיפה והקפיצו את צה"ל

כוחות גדולים של צה"ל, המשטרה והשב"כ חיפשו הלילה אחר שני מתנחלים בני 15 ו-16 שדיווחו כי נחטפו ונכפתו. כשהגיעו הכוחות, סיפרו השניים שחבר שלישי שלהם נחטף. רק כעבור שעה וחצי, הודו ששיקרו. צה"ל: רואים את העניין בחומרה

שני מתנחלים בני 15 ו-16 חשודים שמסרו דיווח כוזב על חטיפה, וגרמו להקפצת כוחות גדולים שלך צבא, משטרה ושב"כ. השניים נכנסו לכפר עין-אבוס ליד שכם, ודיווחו בסביבות 4:00 לפנות בוקר שהם כפותים בתוך רכב. כוחות צה"ל איתרו אותם ללא פגע, העבירו אותם למשטרת אריאל והגישו נגדם תלונה.

 

עם קבלת הדיווח על שני המתנחלים "שנחטפו", הוזנקו לכפר כוחות שהיו בפעילות נגד מבוקשים בשכם. בניגוד לדיווח הראשוני, השניים נמצאו חופשיים במכונית.

 

כאשר הגיעו אליהם חיילים, בדו המתנחלים סיפור אחר - הם דיווחו שחבר נוסף שהיה איתם נחטף על-ידי פלסטינים. בשלב זה, הוזעקו כוחות נוספים. לאחר שעה וחצי של חיפושים, סיפרו השניים שבדו את כל הסיפור מלבם.

 

בצה"ל רואים בחומרה את המעשה, הן בשל המאמצים הרבים שהושקעו באיתור המתנחלים, והן בשל העלות הכספית הכרוכה בחיפושים. גורמי צבא אמרו ל-ynet כי "מדובר במעשה חמור מאוד. גם הכניסה הלא אחראית וגם דיווח הכזב. לא רק שהם סיכנו את עצמם אלא גם את הכוחות. למקום הוזעקו כוחות גדולים, במקום לפעול נגד תשתיות הטרור".

 

הנערים נחקרו הבוקר במשטרה בחשד להקפצת כוחות לשווא ובעבירות נוספות של גרימת נזק לפסלטינים התפרצות וגניבה. לדברי המשטרה הם משתפים פעולה עם החוקרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כוחות צה"ל פועלים בשכם. ארכיון
צילום: איי פי
מומלצים