שתף קטע נבחר

ש"ס בעד פיזור הכנסת; ההצבעה ב-25 ביוני

ש"ס הודיעה כי תתמוך בהצעה לפיזור הכנסת של ח"כ סילבן שלום, שיחד עם תמיכת העבודה יוצרת רוב משמעותי להצעה לפחות לקריאה טרומית. שלום הודיע מוקדם יותר כי יעלה את ההצעה להצבעת הכנסת ב-25 ביוני

גורמים בכירים בש"ס הודיעו הערב (יום ה') כי הסיעה החרדית תתמוך בהצעת החוק לפיזור הכנסת של ח"כ סילבן שלום (ליכוד) בכל מועד שההצעה תובא להצבעה. ח"כ שלום אמר ל-ynet כי בעקבות הודעת ש"ס והודעת יו"ר העבודה, לפיה העבודה תתמוך בהצעת החוק לפיזור הכנסת ב-25 ביוני, הוא יעלה את הצעתו להצבעה במועד זה ולא שבוע לפני כן - כפי שתוכנן מראש. 

 

ההודעות של ש"ס ושל העבודה יוצרות למעשה רוב משמעותי בכנסת לפיזורה, לפחות בקריאה טרומית. אם לא יחולו שינויים דרמטיים במערכת הפוליטית, שיגרמו לעבודה לחזור בה, הרי שב-25 בחודש יהיה רוב של יותר מ-65 חברי כנסת שיתמכו בהצעת החוק. בעבודה מצפים עם זאת להתפתחויות במפלגת קדימה, במסגרתן תקבע מועד לפריימריז לראשות המפלגה.

 

בעבודה מעוניינים להימנע מבחירות כלליות בשלב זה, אולם לפי שעה ובשל האיומים

שפוזרו בשבועיים האחרונים, נראה כי המפלגה תצביע בעד הצעת החוק לפיזור הכנסת. בתום ישיבה שנמשכה מספר שעות, החליטה הבוקר סיעת העבודה כי היא "מעדיפה יציבות שלטונית על פני בחירות".

 

יו"ר מפלגת העבודה, השר אהוד ברק, אמר כי "כפי שהדברים מסתמנים כרגע, נצטרף או למעשה נוביל את ההצעה לפיזור הכנסת ב-25 ביוני". לדברי ברק, "אנחנו מעדיפים לראות יציבות, אבל אם המציאות תחייב - אין מה לחשוש מהליכה לבחירות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלום. הודיע על תאריך
צילום: דודי ועקנין
צילום: גיל יוחנן
ברק. מעדיפים יציבות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים