שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צ'ארלס שילם חוב של המלוכה מלפני 357 שנה

  חובות צריך לשלם (גם אם אתה מבית המלוכה): הנסיך צ'ארלס שילם השבוע חוב של בית המלוכה הבריטי לבית עסק לבגדים בעיירה וורצ'סטר, אשר לא שולם מאז המאה ה-17. החוב - בסך 453 ליש"ט - נוצר ב-1651 כשמלך סקוטלנד, צ'ארלס השני, ביקש מבעלי בית העסק לתפור את מדי חייליו לקראת קרב וורצ'סטר.

   

  צ'ארלס השני הבטיח לשלם בעד העבודה עם שובו מהקרב, אך כוחותיו הובסו והוא נאלץ לגלות לאירופה מבלי ששילם את הסכום. כששב צ'ארלס לאנגליה ב-1660 והומלך מחדש, הפך החוב כבר להיסטוריה רחוקה ונשכח לחלוטין על ידי בית המלוכה. 

   

  אך בעליו הנוכחיים של בית העסק, אנדרו גרנט, לא שכח מהחוב הישן. מזה 15 שנים הוא מנסה לגבות את הסכום, עד שכעת נעתר הנסיך צ'ארלס לשלמו כ"מחווה של רצון טוב". בטקס שנערך השבוע במפקדה ששימשה את צ'ארלס השני בקרב וורצ'סטר, העביר הנסיך מווילס לגרנט את הסכום בתוך ארנק בסגנון המאה ה-17 ואף זכה לקבלה בתמורה.

   

  את הריבית שנצברה לאורך השנים על הסכום, סירב צ'ארלס לשלם. בהודעה שפורסמה מלשכתו של הנסיך נכתב כי הוא "שמח לשלם את החוב, אך לא ישלם את הריבית כיוון שלא נולד אתמול". בדיקת תאגיד השידור הבריטי BBC העלתה כי אם היה נכללת הריבית בסכום הכולל, היה תופח התשלום ל-47 אלף ליש"ט.

   

  אך אי תשלום הריבית אינו הדבר שיגרע משמחתו של גרנט. בעל בית העסק שהוקם במאה ה-13 ונחשב לאחר האחרונים שנותרו בעולם מתקופת ימי הביניים, הודה לנסיך צ'ארלס במהלך הטקס וכעת הוא יכול סוף סוף לראשונה מזה 357 שנה להצהיר שקופתו מאוזנת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים