שתף קטע נבחר

ברק: דחייה ברגיעה, בגלל פריימריז בקדימה

שר הביטחון ויו"ר העבודה, אהוד ברק, שב ותוקף את התנהלות הממשלה, על רקע המשבר הפוליטי. בשיחה עם מזכירי סניפים של מפלגתו, אמר כי "אם הממשלה הזו לא הייתה מתנהלת בצל הפריימריז בקדימה, החלטה על רגיעה הייתה מתקבלת מזמן". מקורבי אולמרט: "זו חוצפה. הוא גרם לפריימריז"

האם פריימריז בקדימה דוחים את הרגיעה? יו"ר העבודה, אהוד ברק, שב ותוקף את התנהלות הממשלה, ואומר כי "אם הממשלה הזו לא הייתה מתנהלת בצל הפריימריז בקדימה, החלטה על רגיעה הייתה מתקבלת מזמן". מקורבי ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הגיבו בזעם: ''דברי ברק הם חוצפה. הוא זה שהוביל לפריימריז בקדימה. אין לו זכות לדבר על רגיעה ועל פריימריז".  

 

ברק אמר כי "הממשלה הזו לא מסוגלת לקבל הכרעות מול חמאס, הסורים, לבנון, איראן וארה''ב. יש צל של פריימריז ואנשים מתלהמים. כל הדיונים בקבינט הם דיונים לתקשורת". ברק דיבר עם מזכירי סניפים בבית מפלגת העבודה בשכונת התקווה בתל-אביב. באשר למצב המתוח בדרום, אמר כי "בסופו של דבר תהיה פעולה בעזה, אך מנהיגות אחראית חייבת לתת הזדמנות לרגיעה".


ברק והעיתונאי-פוליטיקאי דניאל בן-סימון (צילום: שאול גולן)

 

בניגוד למנהגו בעבר, הוא תקף גם את התנהלות הממשלה בעת מלחמת לבנון השנייה: ''הממשלה הזו קיבלה החלטות וקיבלה מחיאות כפיים, והגדירה יעדים לצבא שהוא לא יכול היה לעמוד בהם. הממשלה הזו נשארה, רק כי לא היו מספיק כוחות בציבור". ומה בנוגע לנסיגה מלבנון, בימיו כראש ממשלה? "אני גאה ביציאה מלבנון. מי שחושב שבגלל זה חיזבאללה התעצם, טועה. חיזבאללה נולד כי היינו בלבנון. יש היום לחיזבאללה 42 אלף טילים שיכולים להגיע עד ירוחם ודימונה. כולם יודעים מה יצא מהחלטה 1701". 

 

השר עמי אילון אמר באותו כינוס כי "צריך ארבעה תנאים לפני יציאה לפעולה - הכנת הצבא, הכנת העורף, קבלת גיבוי ציבורי וגיבוי בינלאומי. צרך גיבוי ציבורי, ואפילו הנגבי אומר שאין לאולמרט לגיטימציה כעת".  

 

בירך על הצטרפותו של דניאל בן-סימון 

ברק נפגש לפני כן בבית מפלגת העבודה עם המצטרף החדש לשורותיה, העיתונאי דניאל בן-סימון. ברק אמר כי הוא "שמח על הצטרפותו של דני בן-סימון למפלגת העבודה. חשובה מאוד ההצטרפות למפלגה של אנשים מצליחים בתחומם. התרומה של דני תהיה חשובה מאוד למפלגה".

  

בעבודה נערכים להצביע בעד הקדמת הבחירות. אתמול החליטה סיעת העבודה כי היא "מעדיפה יציבות שלטונית על פני בחירות". עם זאת, "אם קדימה לא תנקוט בצעדים אפקטיביים, סיעת העבודה תתמוך בהצעת החוק לפיזור הכנסת בקריאה טרומית ב-25 ביוני".

 

ממלא מקום יו"ר הקואליציה, ח"כ יואל חסון, אמר בתגובה לדבריו החריפים של אהוד ברק: "ברק צריך לקחת אחריות על מעשיו ולהבין שמי שטלטל את המערכת הפוליטית בישראל - זה הוא, והוא זה שנושא באחריות לחוסר היציבות שמקשה על התמודדות עם האתגרים הבטחוניים בדרום. ברק נכשל בהשבת השקט לתושבי הדרום ועכשיו הוא מחפש אשמים לתלות בהם את כשלונו".

 

ואילו שר התחבורה, שאול מופז, יצא הבוקר נגד החלטת הקבינט המדיני-ביטחוני, שהחליט לתת הזדמנות למאמץ המצרי להשיג רגיעה מול רצועת עזה, לפני פעולה צבאית, "החלטת הקבינט מלפני יומיים בעייתית ולא טובה למדינת ישראל". הוא דיבר במכינה הקדם-צבאית בקיבוץ שובל שבנגב, ""היינו חייבים לשנות את המדיניות שלנו מול רצועת עזה כבר לפני שנה, כשחמאס עלו לשלטון. היום אנחנו באיחור של שנה ועדיין לא קיבלנו את ההחלטה הנכונה. ולכן לא הצבעתי בעדה בקבינט".

 

בהכנת הידיעה השתתף אמנון מרנדה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ממשלה בצל פריימריז. ברק
צילום: ירון ברנר
צילום: דניאל בר און - ג'יני
ברק חוצפן. אולמרט
צילום: דניאל בר און - ג'יני
מומלצים