שתף קטע נבחר

ברק: לא רוצה שגלעד שליט יהיה רון ארד 2

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמר בתגובה למתקפה של שר הביטחון, אהוד ברק, על שיקולים פוליטיים שמכשילים את הרגיעה כי "הפוסל במומו פוסל". בתגובה אמרו בסביבתו של ברק, כי הוא מנסה לקדם רגיעה משום ש"אסור לנו לחזור על מקרה רון ארד. עלינו למצות כל מהלך כדי להחזיר את גלעד הביתה"

בעקבות ההאשמות של שר הביטחון, אהוד ברק, כי הרגיעה מתעכבת בשל ענייני פריימריז בקדימה, הגיב הבוקר (יום א') ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ואמר כי "מי שטוען כי שיקולים פוליטיים השפיעו או יקבעו החלטה - הפוסל במומו פוסל. חד וחלק. יום יום אני לוקח החלטות כראש ממשלה. אני לא פוחד". בסביבת ברק אמרו בתגובה שהוא מנסה לקדם רגיעה, כדי לשחרר את גלעד שליט: "אסור לנו לחזור על מקרה רון ארד. עלינו למצות כל מהלך כדי להחזיר את גלעד הביתה".

 

"בלי לנסות למצות את הרגיעה, לא נוכל לשחרר את גלעד שליט", אמרו בסביבת ברק, "כמו שאמרנו תמיד ושר הביטחון שב ומדגיש, התנגשות צבאית עם החמאס היא בלתי נמנעת, את המועד צריך לקבוע בזהירות ולפי ההזדמנויות בשטח".

 

 

לפני כן דיבר אולמרט בישיבת שרינו של שרי קדימה לפני ישיבת הממשלה, ואמר בהתייחסו למצב בעזה כי "אנחנו תקופה ארוכה מתגלגלים. זה לא יכול להימשך. צריך לשים סוף לדבר הזה - לטרור ולהתעצמות, בדרום הארץ, כמו בצפון. התנהלו דיונים במשך תקופה ארוכה מאוד. העמדה של ישראל היא הפסקת אש לפי התנאים שלנו. לעמדה הנגדית אין סיכוי שתצליח, זה רק נותן להם זמן. סברתי שכל החלטה בנושא הזה תתקבל על-ידי הקבינט, ואי אפשר שתתקבל על-ידי שלושה שרים בלבד. זה לקח מוועדת וינוגרד. החלטות בעלות אופי אסטרטגי חייב פורום קבינט". 

 

גורמים שהשתתפו בישיבה סיפרו כי שרים בקדימה דרשו לצאת לפעולה בעזה: "החלטה מסוג זה היתה צריכה לעבור בקבינט. זה לא עבר שם כי שר הביטחון עצר את זה".

 

יו"ר מרצ, ח"כ חיים אורון, אומר בתגובה לחילופי הדברים בין קדימה לעבודה: "קדימה והעבודה מתחרות ביניהן מי תכשיל יותר את מהלכי הממשלה. מספין לספין הולכות ומתמוססות ההכרעות החשובות שנמצאות על שולחן הממשלה. האחריות מחייבת את השרים לפעול להחלפת הממשלה לכזו בעלת יכולת ביצוע. אם לא ניתן להרכיב ממשלה חלופית, יש לקבוע תאריך מוסכם לבחירות, ובהקדם. המצב הנוכחי פשוט חייב להיפסק" 

 

ביום שישי תקף שר הביטחון ויו"ר העבודה את התנהלות הממשלה, על רקע המשבר הפוליטי. בשיחה עם מזכירי סניפים של מפלגתו, אמר כי "אם הממשלה הזו לא הייתה מתנהלת בצל הפריימריז בקדימה, החלטה על רגיעה הייתה מתקבלת מזמן".

 

ברק אמר כי "הממשלה הזו לא מסוגלת לקבל הכרעות מול חמאס, הסורים, לבנון, איראן וארה''ב. יש צל של פריימריז ואנשים מתלהמים. כל הדיונים בקבינט הם דיונים לתקשורת". לדבריו, "בסופו של דבר תהיה פעולה בעזה, אך מנהיגות אחראית חייבת לתת הזדמנות לרגיעה".

 

בהכנת הידיעה השתתף אמנון מרנדה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק
צילום: דורון גולן
צילום: דניאל בר און - ג'יני
משיב אש. אולמרט
צילום: דניאל בר און - ג'יני
מומלצים