שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "זדורוב אמר לי: ב-99% עשיתי את זה"

  בלש שליווה את הנאשם ברצח תאיר ראדה בשחזור המעשה טען בעדותו בבית המשפט כי זדורוב אמר לו לפני השיחזור: "ב-99 אחוזים עשיתי את זה". לדברי הבלש, עדותו לא נרשמה - מכיוון שסבר שהיא מוקלטת

  הבלש ראובן אזולאי, שליווה את הנאשם במהלך שיחזור הרצח, טען היום (א') בדיון בבית משפט המחוזי בנצרת כי זדורוב אמר לו בתחנת המשטרה לפני השחזור: "ב-99 אחוזים עשיתי את זה". לדברי אזולאי, זדורוב גילה סימני חרדה לפני השחזור ולכן הוא אמר לו: "אם עשית תגיד שכן - ואם לא תגיד שלא". טרם הגשת כתב האישום הודה זדורוב ברצח, אך לאחר מכן חזר בו וטען כי הוא הודה תחת לחץ.

   

  שנה וחמישה חודשים לאחר שנפתח המשפט, סופו טרם נראה באופק. בבית המשפט העידו היום כמה עדי תביעה נוספים, בהם אזולאי.

  "הייתי איתו מתחילת השחזור ועד סופו, הוא לא הביע התנגדות לביצועו והוביל אותי כשאני כבול אליו באזיקים". בשחזור השתתפו גם קצין משטרה ושוטרת שדימתה את תאיר.

   

  התובעת במשפט, עו"ד שילה ענבר, שאלה את אזולאי כמה פעמים ביקר בזירת הרצח לפני השיחזור, והאם ידע באיזה מבין תאי השירותים אירע הרצח. לטענת אזולאי, הוא לא ביקר בזירה לפני השחזור ולא ידע באיזה תא שירותים מדובר. "לא ידעתי דבר, אני בלש. תפקידי לעצור, להביא, לחפש. חקירה זה לא בתחום שלי", אמר.

   

  סניגורו של זדורוב, עו"ד דוד שפיגל, שאל את אזולאי על טענתו כאילו שמע מזדורוב את המשפט "ב-99 אחוזים עשיתי את זה". "איך אתה מסביר שעדות כל כך חשובה לא נכתבה במזכר?", שאל עורך הדין.

  אזולאי ענה: "אתה צודק. הייתי בטוח שהדברים מוקלטים, אך מתברר שהיתה תקלה במערכת ההקלטה".

   

  עוד נשאל אזולאי מדוע בסרט השחזור, בעוד הם עולים בגרם המדרגות, התבקש לפתע זדורוב לעצור ובכך ביקש לרמוז כי מישהו כיוון אותו לאן ללכת והוא עצמו לא ידע היכן בוצע הרצח - על כך השיב אזולאי: "הקצין הורה לי לעצור ולפתוח את האזיקים, אבל לא הצלחנו לפתוח אותם כי היתה בעיה עם המפתח. בדרך כלל יש לאזיקים מפתח מאסטר, אבל כאן מדובר באזיקים ישנים. היה להם רק מפתח אחד, גם בשירותים היתה לנו בעיה לפתוח אותם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  זדורוב בבית המשפט
  צילום: חגי אהרון
  צילום: רפרודוקציה
  תאיר ראדה ז"ל
  צילום: רפרודוקציה
  מומלצים