שתף קטע נבחר

הערבים נגד פיזור הכנסת: לא רוצים את נתניהו

חברי הכנסת הערבים הודיעו שיתנגדו להצעת החוק לפיזור הכנסת, שתעלה בשבוע הבא. "החקירה נגד ראש הממשלה אינה סיבה להתפטרותו", הם טוענים, "אנחנו לא עובדים אצל נתניהו וליברמן"

ראש הממשלה אהוד אולמרט יזכה בשבוע הבא להגנה מהח"כים הערבים: מסתמן כי הסיעות הערביות בכנסת יתנגדו להצעת החוק לפיזור הכנסת, שתובא להצבעה בקריאה טרומית במליאה בשבוע הבא. הסיבה: חשש מממשלה שתרע את מצבם.

 

"עצם העובדה שראש הממשלה נמצא תחת חקירה אינה בהכרח אומרת שעליו להתפטר", אמר היום (ב') ל-ynet ראש סיעת רע"מ-תע"ל, ח"כ טאלב א-סנע. "אנחנו לא חושבים שעלינו לתת פרס לימין. חקירות של ראשי ממשלה היו ותמיד יהיו, לא זכור לי שכשראש הממשלה שרון נחקר הימין רץ ודרש לפזר את הכנסת".

 

לדברי א-סנע, סיעתו פועלת לפי ההתפתחויות בתחום המדיני והחברתי: "אין לנו רצון בעליית נתניהו, שקיצץ בקצבאות הילדים, מה גם שיש היום חלון הזדמנויות לקידום תהליך השלום - גם בערוץ הפלשתיני וגם בערוץ הסורי - ואנו סוברים שיש לתת לכך הזדמנות".

 

ברוח דומה התבטא גם יו"ר סיעת בל"ד, ח"כ ג'מאל זחאלקה.

 "אנחנו לא עובדים אצל נתניהו וליברמן. אין לנו אינטרס לעזור להם, והם יהיו המרוויחים היחידים אם אכן הכנסת תפוזר - ועל כן בל"ד לא תתמוך בהצעה".

 

בחד"ש נדון הנושא בישיבת המזכירות הארצית ביום שישי האחרון, והוחלט כי אין סיבה להחליף את הממשלה והכנסת כפי שהן נראות היום באחרות. "אין לנו עניין בממשלה ובכנסת ימנית, ולכן החלטנו שאם הדבר תלוי בנו לא נכריע את הכף לפיזור הכנסת לא נסכים להחליף אותן בשתיים שהן פחות טובות", אמר ח"כ חנא סווייד מחד"ש.

 

הצעת החוק תעלה להצבעה ביום רביעי הבא, וסיעת ש"ס כבר הודיעה שתתמוך בה. מהעבודה נמסר שאם קדימה לא תעשה צעדים משמעותיים בכיוון עריכת פריימריז במפלגה, גם הם יתמכו. עם זאת, היום ערכה קדימה ישיבה ראשונה של הוועדה לענייני מפלגה, והתניעה את תהליך הבחירות המקדימות - על רקע דרישות העבודה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
זחאלקה. "אין לנו אינטרס לעזור לימין"
צילום: גיל יוחנן
צילום: חיים צח
א-סנע וטיבי. "יש חלון הזדמנויות לשלום"
צילום: חיים צח
מומלצים