שתף קטע נבחר

זועמים על וילנאי: "המנהיגים בכיינים, לא אנחנו"

סגן שר הביטחון חולל סערה פוליטית כשתקף במרומז את תלונות תושבי עוטף עזה, וכעת הוא מנסה לכבות את השריפה: "לא התכוונתי לפגוע". יו"ר המטה לביטחון שדרות: "חבל שוילנאי ממשיך להגן על מנהיגים כושלים"

סגן שר הביטחון, מתן וילנאי, חולל סערה כאשר קבל על כך שתושבי עוטף עזה זועקים על הפקרות, בשעה שתושבי ירושלים ספגו הרוגים רבים בפיגועים. וילנאי אמור להגיע היום (ג') למועצת שער הנגב כדי לקיים פגישת עבודה במסגרת המוכנות וההיערכות של העורף. עוזריו ריככו את נוסח דבריו, והוא עצמו שוחח עם חלק מראשי המועצות והיישובים באזור.

 

לפני כמה חודשים, כשנחתה רקטה באשקלון, ביקר וילנאי במקום הנפילה. רב-סרן (מיל') רן ידעי, טוען כי שאל אותו מדוע הממשלה אינה מגיבה, אך זכה לתגובה צוננת. לדבריו, מאז החליט כי אינו יכול לסמוך על המנהיגות הקיימת, והקים ביחד עם קבוצה של תושבים את מטה המאבק המשותף בטרור הפלסטיני.  

  

ידעי אמר כי לא הופתע מדבריו של וילנאי. "כשהתפוצצו אוטובוסים בירושלים ובתל-אביב, מערכת הביטחון לא הניחה לטרור להמשיך לפעול ולא נתנו לאוטובוסים נוספים להמשיך להתפוצץ. אני רוצה להזכיר לוילנאי שהוא סגן שר של כל מדינת ישראל, ואולי זה לא מוצא חן בעיניו או שאולי הוא חושב שלגבי הדרום צריך להתנהג אחרת. כעת אני מבין כמה תפקיד סגן שר הוא מיותר לחלוטין".

 

יו"ר המטה לביטחון שדרות, אלון דוידי, אמר כי הוא מצר מאוד על ההתבטאות האחרונה. "חבל מאוד שוילנאי ממשיך להגן ולגונן על זוג מנהיגים כושלים, פחדנים ובכיינים, ומצטרף למקהלה שלהם. דווקא תושבי שדרות ועוטף עזה אינם מוכיחים בכיינות והתלהמות, אלא מתמודדים בצורה מופתית עם מה שמתרחש פה. הפחדנות והבכיינות הם לא שלנו".

 

"וילנאי הוא מראשי התומכים במיגון"

ראש מועצת שער הנגב, אלון שוסטר, שייארח את ראשי היישובים באזור ואת וילנאי, יצא להגנת סגן השר. "אני חושב שוילנאי הוא מראשי התומכים בנושא המיגון של עוטף עזה. אני לא חושב שדבריו מכוונים לפגיעה במיגון או בהקצבות שהממשלה צריכה להקציב לנו ויהיו הדברים אשר יהיו. הממשלה הזו הרי תיבחן בסופו של דבר במעשים ולא בוויכוחים או במילים".

 

ראש עיריית שדרות, אלי מויאל, כמו רבים אחרים, סירב להגיב על הדברים, אך בכיר בעירייה אמר כי התבטאותו של וילנאי כנראה מכוונת לתושבי הקיבוצים.

"מי שמביט בזמן האחרון על המאבק באזור רואה שמי שמתלהם כעת הם הקיבוצניקים, ואילו תושבי שדרות שומרים על שקט יחסי", טען הגורם.

 

וילנאי עצמו ניסה להרגיע את הרוחות, אחרי שדבריו עוררו סערה גדולה במערכת הפוליטית ובדרום. "לא היתה לי כל כוונה לפגוע בתושבי שדרות ועוטף עזה. מדינת ישראל לאורך שנים מתמודדת עם אירועי טרור ונמצאת בחזית. כל אזרח במדינת ישראל עובר התמודדות עם אירועי טרור בתקופות שונות, כפי שהיה בעמק הירדן, גבול הלבנון ובירושלים. אז כמו היום, מדינת ישראל מחזקת את כושר העמידה של תושבי עוטף עזה, המתמודדים עם מציאות יום-יומית מורכבת וקשה. למצב בדרום אין פתרון קסם ומדינת ישראל מופקדת לעשות הכול כדי להביא לימים של רגיעה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא בכיינים. דוידי
צילום: אמיר כהן
צילום:  יואב גלאי
לא רוצה לפגוע. וילנאי
צילום: יואב גלאי
מומלצים