שתף קטע נבחר

רה"מ ליו"ר מרצ: מזוז ולדור מבינים כעת שטעו

ראש הממשלה התלונן באוזני חיים אורון ממרצ על העוול שנגרם לו לטענתו בפרשת "מעטפות הכסף" - "על בסיס חקירה אחת בלבד". במקביל, נראה שיכשל נסיון בכירים ב"קדימה" לדחות את ההצבעה על פיזור הכנסת לאחר העדות הנגדית של טלנסקי

החקירה הנגדית של משה (מוריס) טלנסקי, העד המרכזי בפרשיית "מעטפות הכסף" הולכת וקרבה, אבל ראש הממשלה אהוד אולמרט לא ממתין ולא מפספס אף הזדמנות להתעקש על חפותו. בשיחה שניהל אתמול (יום ד') במליאת הכנסת עם יו"ר מרצ, ח"כ חיים אורון, התלונן ראש הממשלה על העוול שנעשה לו, "על בסיס חקירה אחת בלבד".

 

אולמרט ציין כי נשפט ציבורית

עוד לפני שניתנה לו ההזדמנות להציג את גרסתו. כשנשאל האם הוא חושב שהמשטרה, הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה חברו נגדו כדי להפיל אותו, השיב ראש הממשלה: "מזוז, לדור והמשטרה טעו, הם מבינים את זה כעת".

 

אין זו הפעם הראשונה שאולמרט מביע בשיחות סגורות את תסכולו מהפרשייה שמאיימת לשים קץ לקריירה הפוליטית שלו, ואת אמונתו כי יצליח לשנות את דעת הקהל. ביום שני, בשיחה עם פעילים מרכזיים בקדימה, אמר אולמרט כי "העדות של טלנסקי תקרוס".

 

בתוך כך, במערכת הפוליטית נמשך הרחש-בחש סביב ההצבעה על פיזור הכנסת שאמורה להתקיים בשבוע הבא.

בכירים ב"קדימה" המקורבים לראש הממשלה שוחחו עם גורמים בכנסת וניסו לשכנע אותם לדחות את ההצבעה ל-22 ביולי - אחרי החקירה הנגדית.

 

לפי שעה נראה כי הצעתם לא זוכה להתלהבות רבה בכנסת, וההצבעה על פיזור הכנסת בקריאה טרומית תתקיים כבר ביום רביעי הבא. עם זאת, בכנסת מעריכים שהבחירות הכלליות לא יתקיימו השנה, בעיקר משום שחברי הכנסת לא מעוניינים בבחירות בעת הזו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. לא מפספס הזדמנות
צילום: AP
מומלצים