שתף קטע נבחר

לבני בכנס תומכים: ראש הממשלה תהיה מקדימה

שרת החוץ ערכה כנס תומכים ראשון לקראת הפריימריז במפלגת השלטון, והצהירה כי תפעל להחזיר את אמון הציבור: "מה שנדרש מאיתנו זה תיקון". לבני פנתה לפלסטינים: "אנחנו רוצים שלום, אבל יכולים לפעול צבאית"

"אם תצביעו נכון, אז ראש הממשלה הבא של ישראל יהיה מקדימה, כפי שאתם רוצים שהיא תהיה", כך אמרה הערב (ד') שרת החוץ, ציפי לבני, בכנס תומכים ראשון שנערך בבית קדימה בתל אביב לקראת הפריימריז הצפויים במפלגת השלטון.

 

"צריך להחזיר את אמון הציבור במוסדות השלטון והחוק", אמרה השרה לתומכיה. "קדימה הוקמה מכל הסיבות הנכונות, ואני מתחייבת לעמוד בהבטחה לעשות פוליטיקה אחרת". 

 

היא טענה כי "התחושה שליוותה אותנו בבחירות האחרונות נעלמה ועכשיו חזרה. אני מרגישה ששוב ניגשים אליי ואומרים: 'אנחנו מוכנים לתמוך בקדימה, אם רק תעשו את מה שאמרתם'. מה שנדרש מאיתנו זה תיקון. הנטייה הטבעית

של כל מפלגה היא להתכנס פנימה ולומר 'אנחנו בסדר'. אבל אנחנו לא. אם נסתום את הפה והאוזניים, לא יהיה טוב. הציבור מצפה מאיתנו - בצדק - לפעול".

 

שרת החוץ טענה כי המצב הקשה מאפיין לא רק מבחינת קדימה, אלא מבחינת מדינת ישראל. היא הזהירה כי לציבור נמאס מפוליטיקה והוא עלול להרים ידיים. "זו אנרכיה, וכל אחד מרגיש שהוא צריך לפעול למען עצמו. אבל עדיין לא גלשנו לייאוש. רק תקווה יכולה להניע אנשים לפעולה, ולחזור לאותה תחושה של בבחירות האחרונות. אנחנו יכולים לחולל את השינוי", טענה. 

 

לבני אמרה כי "מפלגת מרכז היא לא במקרה נמצאת בין ימין לשמאל. אנחנו באנו למלא את החלל עם השקפת עולם סדורה, וציבור גדול מאמין בהשקפת

העולם הזו. בתחום המדיני, כן - תהליך שלום. אנחנו לא יכולים להגיע להסכמות ולזרוק המפתח לצד השני, ולקוות לטוב. אם לא יינתן מענה לצרכי הביטחון של ישראל, לא יהיה הסדר.

 

"אנחנו צריכים להיות ריאלים, ולהסתכל על עזה. היא נשלטת כולה על ידי חמאס. כשמדברים על מצב של שקט, צריך להיות ברור שחמאס אחראי לכל מה שקורה בעזה, גם כשנופל קסאם אחד בשטח ישראל. בעת הצורך, אם נדרש, אנחנו יכולים ויודעים לפעול צבאית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הציבור מצפה לפעולה. לבני
צילום: גיל יוחנן
המתחרה. מופז
צילום: דודי ועקנין
מומלצים