שתף קטע נבחר

סקר: 61% בעד שחרור קונטאר - גם תמורת גופות

שר הביטחון, אהוד ברק, ייפגש הבוקר עם בני משפחות החיילים החטופים, אלדד רגב ואודי גולדווסר, לקראת מה שנראה כהאצת ההתפתחויות במשא ומתן מול חיזבאללה. לפי סקר שנערך, 61 אחוזים תומכים בשחרורו של סמיר קונטאר, רוצח משפחת הרן מנהריה, גם אם גולדווסר ורגב אינם בחיים

ערב גיבוש עסקה אפשרית לחילופי שבויים בין חיזבאללה לישראל, מביע הציבור הישראלי תמיכה בעסקה, גם במחיר הכבד של שחרור סמיר קונטאר, רוצח משפחת הרן מנהריה, שנחשב לקלף מיקוח מרכזי בפרשת הנווט השבוי רון ארד.

 

בסקר שערך "ידיעות אחרונות" בשיתוף מכון דחף הביעו 61 אחוזים מהנשאלים תמיכה בשחרורו של קונטאר, גם אם החיילים החטופים, אלדד רגב ואהוד גולדווסר, אינם בחיים. בשיחות סגורות אמר שר הביטחון, אהוד ברק, כי אם רגב וגולדווסר מתים, שחרורו של קונטאר ייצור תקדים מסוכן.

 

68 אחוזים מהנשאלים הביעו תמיכה בטענותיו של נועם שליט, לפיהן בנו גלעד, הופקר על-ידי ממשלת ישראל. 78 אחוזים מהנשאלים אמרו כי היה צריך להתנות את הסכם הרגיעה עם חמאס בשחרורו של שליט.

 

שר הביטחון ברק ייפגש הבוקר (יום ו') עם בני משפחות גולדווסר רגב ושליט - לקראת מה שנראה כהאצת ההתפתחויות במשא ומתן מול חיזבאללה וחמאס. בשיחה עם כתבים בפריז, אמר שר הביטחון שהמגעים לשחרור גולווסר ורגב מבשילים וכי ההכרעה בעניין תגיע "בימים ובשבועות הקרובים, ולא בטווח של חודשים".

 

השליח המיוחד של ראש הממשלה לעניין שחרור השבויים והנעדרים, עופר דקל, קיים לפני יומיים פגישות עם בני משפחותיהם של רגב וגולדווסר בלשכת ראש הממשלה בקריה בתל-אביב.

אביה של קרנית גולדווסר, עמרי אבני, שנכח בפגישה עם דקל, אמר בסיומה כי בני המשפחה קיבלו עדכון על המגעים - אך סירב למסור פרטים, כמו גם האם קיבלו המשפחות עדכון על מצבם של הבנים.

 

על פי המידע שנאסף עד כה, עסקת חילופי השבויים עם חיזבאללה נמצאת בשלב מתקדם. לא מן הנמנע שבתוך זמן קצר יחסית תבוצע העסקה, כאשר רגב וגולדווסר יחזרו לישראל בעוד שסמיר קונטאר ועוד ארבעה שבויים של חיזבאללה יוחזרו ללבנון יחד עם כעשר גופות.

 

  • הסקר המלא שנערך בשיתוף מכון דחף מופיע בעיתון "ידיעות אחרונות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
אלדד רגב
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
צילום: רויטרס
אהוד גולדווסר
צילום: רויטרס
מומלצים