שתף קטע נבחר

צבי רגב: עכשיו הכל תלוי בהחלטת שרי הממשלה

בני משפחותיהם של החיילים החטופים, אלדד רגב ואודי גולדווסר, נועדו עם שר הביטחון אהוד ברק בלשכתו בתל-אביב. "אנחנו נמצאים על סיפה של עסקה עם החיזבאללה להשבת הבנים, מחכים כעת להשלמתה ואישורה על ידי ממשלת ישראל", אמר רגב. משפחתו של גלעד שליט יצאה מהפגישה בלתי מסופקת

"שמענו דברים מפי שר הביטחון ובמצב הנוכחי הכל תלוי בהחלטתם של שרי הממשלה" - כך אמר בצהריים (יום ו') צבי רגב, אביו של החייל החטוף אלדד, בתום פגישתו עם שר הביטחון, אהוד ברק, בלשכתו בקריה בתל-אביב. שר הביטחון נועד עם משפחות החיילים החטופים ועדכן אותם בהתפתחויות האחרונות במשא ומתן מול חיזבאללה.

 

לדברי רגב, "אנחנו נמצאים על סיפה של עסקה עם החיזבאללה להשבת הבנים,

מחכים כעת להשלמתה ואישורה על ידי ממשלת ישראל". עומרי אבני, אביה של קרנית גולדווסר, שהגיע לפגישה עם הוריו של אהוד, שלמה ומיקי, ציין כי שר הביטחון איפשר לבני המשפחות להשמיע את אשר על לבם. "לא קיבלנו מידע חדש, אך התאפשר לנו לומר דברים בצורה ברורה לשר הביטחון", אמר.

 

בני המשפחות לא קיבלו מברק תאריך מדויק לביצוע העסקה אך שר הביטחון הבטיח לפתור את בעיית החטופים בהקדם האפשרי וציין כי ישנה בעיניו מחוייבות אישית עמוקה להחזיר את אודי ואלדד הביתה. שלמה גולדווסר סיפר ל-ynet כי "הוא שמע אותנו והדגיש את מחויבותו כשר ביטחון להחזיר את החיילים. אנו מתכוונים לעלות לירושלים לפגישות נוספות עם שרים". 

מוקדם יותר נפגש שר הביטחון הוריו של גלעד שליט. ההורים, אביבה ונועם שליט, נועדו עם ברק בסביבות 10:30 בפגישה שארכה כשעה. בסיומה אמר ל-ynet נועם שליט, כי הוא "אינו מסופק מהפגישה". לדבריו, ברק שוחח איתו על הרגיעה ברצועת עזה והוסיף כי לא צפויות לו פגישות נוספות עמו בקרוב.

 

61% בעד שחרור קונטאר - גם עבור גופות

בסקר שערך "ידיעות אחרונות" בשיתוף מכון דחף הביעו 61 אחוזים מהנשאלים תמיכה בשחרורו של רוצח משפחת הרן מנהריה, סמיר קונטאר, גם אם החיילים החטופים, אינם בחיים. בשיחות סגורות אמר ברק, כי אם רגב וגולדווסר מתים, שחרורו של קונטאר ייצור תקדים מסוכן. למרות זאת, לא ברור אם ברק יתנגד לעסקת השבויים, כאשר זו תובא לאישור הממשלה.


משפחת גולדווסר לאחר הפגישה עם ברק (צילום: עופר עמרם) 

 

בשיחה שקיים אתמול עם כתבים בפריז, אמר ברק שהמגעים לשחרור גולדווסר ורגב מבשילים, וכי ההכרעה בעניין תגיע "בימים ובשבועות הקרובים, ולא בטווח של חודשים". השליח המיוחד של ראש הממשלה לעניין שחרור השבויים והנעדרים, עופר דקל, קיים לפני יומיים פגישות עם בני משפחותיהם של רגב וגולדווסר בלשכת ראש הממשלה בקריה בתל-אביב.

 

ההערכה בירושלים בעקבות מסעו של דקל לאירופה, בו נפגש כנראה עם המתווך הגרמני גרהארד קונארד, היא שהעסקה בדרך ליישום. בירושלים סירבו לומר אם הועברו למשפחות החטופים פרטים על מצב הבנים, כדי לא לאמת או להפריך חששות שהשניים מתים. גורמים מדיניים בירושלים אמרו ל-ynet כי "עסקת חילופי השבויים עם חיזבאללה תיקח עוד קצת זמן. זה לא יקרה הלילה וגם לא מחר בלילה".

 

עם זאת, גוברים הדיווחים על כך שהעסקה ממש מעבר לפינה. גורם פוליטי בכיר בלבנון אמר,

כי נציגי ממשלת ישראל וארגון חיזבאללה נמצאים בשלביה האחרונים. לדבריו, הצדדים זקוקים לעשרה ימים נוספים כדי להוציא לפועל את העסקה. "שני הצדדים סוגרים את הפרטים האחרונים", אמר הגורם הלבנוני. 

 

לפי הגורם, חיזבאללה צפוי למסור לידי ישראל את החיילים החטופים רגב וגולדווסר, אך מצבם אינו ברור.

בתמורה תעביר ישראל ללבנון את סמיר קוטאר ועוד ארבעה אסירים ביטחוניים, בנוסף לגופותיהם של עשרה פעילי חיזבאללה שנהרגו במלחמת לבנון השנייה. "הם חייבים להגיע להסכמה על כמה פרטים קטנים, ולאחר מכן יצטרכו לדון בהכנות הלוגיסטיות של ההעברה עצמה", אמר.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גולדווסר. "השר מחויב"
צילום: עופר עמרם
שליט. לא מסופק
צילום: עופר עמרם
מומלצים