שתף קטע נבחר

"הוא היה מעורב בקטטות, אבל ברצח?!"

תלמידים מבית ספרו של הנער החשוד ברצח עו"ד ענת פלינר, המומים: "לחשוב שרוצח הסתובב בבית הספר זה מאוד מפחיד. מי יודע, אולי היינו בשנתיים האחרונות בסכנה". אחת מחברותיו אמרה: "זה לא יכול להיות - הוא לא מסוגל לפגוע באף אחד"

"הוא היה עושה הרבה רעש, בן אדם עם הרבה ביטחון. הוא לא פחד לצעוק על המורות ודיבר אליהן בזלזול. לפעמים היה מעורב בקטטות, אבל לא משהו רציני - דברים שכל אחד היה יכול להיות מעורב בהם" - כך תיארו תלמידי התיכון ברמת השרון את התלמיד שהתברר להם היום (א') כרוצחה של עורכת הדין ענת פלינר.

 

בשנתיים האחרונות הגיע החשוד ברצח לבית הספר באופן קבוע, כשהמשטרה עודה תרה אחר קצה חוט בתיק פלינר. הוא הסתובב בחצר ובמסדרונות בית הספר כאילו אין לו קשר לרצח, כשבתקופה זו ילדיה של פלינר עברו להתגורר מול המוסד החינוכי - וייתכן שאף פגשו אותו לא פעם.


בית הספר ברמת השרון  (צילום: דנה קופל) 

 

תלמידי בית הספר זכרו היטב את רצח פלינר, אך לא העלו על דעתם שהם מכירים מקרוב את החשוד ברצח. שתי תלמידות שלמדו איתו הופתעו לשמוע על החשדות: "אנחנו בשוק, בהלם. הוא הרוצח? קשה לנו להאמין. הוא מוכר כערס, או יותר נכון כערס צעצוע, אחד שמנסה לשחק אותה עבריין, אבל רוצח?!".

 

הבנות הוסיפו כי אי אפשר היה להתעלם מהתנהגותו של החשוד: "הוא למד במסלול אומץ, ותמיד היה הולך עם חבורה של מורשתניקים (תושבי שכונת מורשה). הוא היה הולך בבית הספר בדאווין - וזורק לתלמידות 'הלו בובה' או 'היי פנתרה'. יחד עם זאת, בסך הכל היה לו לב טוב, והוא היה בן אדם מאוד מצחיק".

 

תלמידה בכיתה של החשוד - ומי שהשתייכה לחבורה של החשוד - הופתעה לשמוע על המעצר: "אני מכירה אותו הרבה זמן, אנחנו חברים טובים. זה לא יכול להיות - הוא לא מסוגל לפגוע באף אחד. הוא בן אדם טוב. היתה לו חברה והוא התייחס אליה יפה. הוא טיפוס חברותי והיו לו הרבה חברים. לא היה דבר מוזר בהתנהגותו בשנתיים האחרונות".


עשב שוטה? הנער משחזר את הרצח (צילום: צביקה טישלר)

 

"אולי היינו בסכנה"

גם שאר התלמידים בבית הספר לא העלו על דעתם שהנער הקולני הוא חשוד ברצח בדם קר. "לא חשדנו בדבר", אמרו תלמידים, התנהגותו הייתה רגילה, וכלום לא הצביע על כך שרוצח עומד מולנו. "לא שמנו לב שיש משהו חריג בהתנהגות שלו. לא פחדנו ממנו - מי חשב שמדובר ברוצח?".

 

תלמיד אחר הוסיף: "בדיעבד, לחשוב שרוצח הסתובב בבית הספר זה מאוד מפחיד. מי יודע, אולי היינו בשנתיים האחרונות בסכנה".

 

משפחתו של הנער החשוד עברה לפני כחמש שנים מגבעת שמואל לרמת השרון. בסוף השבוע סירבה המשפחה להתראיין, והאם

אמרה כי הם "המומים" ושלבנה אין עבר פלילי.

 

ראש עיריית רמת השרון, איציק רוכברגר: "מדובר בעשב שוטה קיצוני וחריג. אנחנו נותנים את כל הנשמה והלב במערכת החינוך, ומחנכים לערכים ולדפוסי התנהגות. אני לא מקל ראש, אבל יש גם חריג ומה שקרה לא היה צפוי. אני שמח שהתעלומה נפתרה, אבל כולנו בשוק כשהתברר לנו מי ביצע עומד מאחורי זה".

 

רוכברגר הוסיף ואמר כי הוא מכיר אישית את משפחת פלינר: "כואב לי על שני היתומים, ועל המשפחה של ענת. יחד עם זאת כואב על משפחתו של החשוד, שהיא משפחה נורמטיבית, שמעשה הבן - הרס שתי משפחות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: אלי אטיאס
עו"ד פלינר. בדם קר
צילום רפרודוקציה: אלי אטיאס
צילום: צביקה טישלר
שחזור הרצח
צילום: צביקה טישלר
מומלצים