שתף קטע נבחר

משפחת שליט לבג"ץ: דונו בעתירה שלנו

אחרי הפגישה בין האלוף עמוס גלעד לאביו של החייל החטוף, נמסר מהמדינה לבג"ץ כי הוא יעדכן את משפחת שליט מעת לעת. משפחתו של החייל החטוף שמעה את התשובה, והודיעה שהיא עומדת על דעתה שבג"ץ יקיים דיון בעתירתם

משפחת שליט נגד ממשלת ישראל - סיבוב שני: בעקבות תשובת המדינה לבג"ץ, הודיעה הבוקר (יום ב') משפחתו של החייל החטוף, גלעד שליט, שהיא עומדת על דעתה שבג"ץ יקיים דיון בעתירתם. כמו כן, הם ביקשו מבית המשפט להאריך את ההחלטה שהתקבלה אתמול ולפיה לא יחול שינוי במעברים ברצועת עזה עד לקיום דיון וקבלת החלטה חדשה.

  

התשובה לבג"ץ הוגשה באמצעות עורכי הדין של המשפחה, פרופ' אריאל בנדור, אלדד יניב ושרון שטיין. המדינה הגישה מוקדם יותר תשובה מעודכנת לעתירת משפחת שליט, ובה נאמר כי "בהתאם להחלטת בג"ץ, אתמול בשעות הערב התקיימה פגישה בין נועם שליט לבין האלוף במיל', עמוס גלעד. הפגישה ארכה כשעתיים. האלוף במיל' עמוס גלעד אמר כי הוא מוכן לשוב ולעדכן את משפחת שליט מעת לעת". הם ציינו כי הפגישה היתה כנה.

 

במשפחת שליט טוענים כי הם לא קיבלו תשובות מספקות בפגישה עם עמוס גלעד. "אשר על כן, בית-המשפט הנכבד מתבקש להורות כי שאלת הסדר הרגיעה והשילוב במסגרתו של שחרורו של גלעד שליט תוחזר לדיון מפורט בפני הממשלה או הוועדה, שבו יוצגו הערכותיהם של מכלול בעלי התפקידים, לרבות דעות שונות מזו של האלוף גלעד", נכתב בתשובת משפחתו של החייל החטוף. 

   

אמש נפגש נועם שליט עם ראש המטה המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון, עמוס גלעד, בהוראת שופטי בית משפט העליון. שליט אמר בתום הפגישה: "פחות חשובים לנו הרגשות, יותר חשובים לנו המעשים". מנגד, גורם ביטחוני בכיר הגדיר את הפגישה כ"פגישה טובה עם שאלות נוקבות".

 

שליט צפוי להשיב לבג"ץ האם זכה למענה על שאלותיו. בג"ץ קבע כי המעברים יפעלו במתכונת מצומצמת עד 12:00 בצהריים. משפחת שליט אמורה להודיע לבית המשפט אם הסתפקה בפגישה שנערכה אתמול או לא.

 

במהלך הדיון אתמול, שהתנהל בדלתיים סגורות, השיב גלעד לשאלות השופטים. לפני כניסתו לאולם בית המשפט לחץ את ידו נועם שליט ואמר: "אנחנו באותו צד, אנחנו מעוניינים בהחזרתו של גלעד. אני לא מרגיש שאני נמצא מהצד השני".   

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 729 ימים.


פורסם לראשונה 23/06/2008 10:47

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נועם שליט ועמוס גלעד, אתמול בבג"ץ
צילום: דודי ועקנין
צילום: AP
דאגה לבן גלעד
צילום: AP
מומלצים