שתף קטע נבחר

יו"ר מרצ לאולמרט: התפטר ומנע טירוף מערכות

במכתב ששלח לראש הממשלה, ביקש ח"כ אורון לבחור יו"ר חדש לקדימה שיקים ממשלה חדשה. לדבריו, אם אולמרט לא יתפטר - מרצ תתמוך בפיזור הכנסת

ביום שלפני ההצבעה בקריאה טרומית על פיזור הכנסת, שיגר היום (ג') יו"ר מרצ ח"כ חיים אורון מכתב חריף לראש הממשלה אהוד אולמרט, בו הוא קורא לו שלא לגרור המדינה לטירוף מערכות. אורון קורא לאולמרט להודיע על מועד קרוב להחלפת יו"ר קדימה ולאפשר לכנסת להקים ממשלה חדשה, שבראשה יעמוד אדם אחר.

 

ח"כ אורון כתב לאולמרט: "לעתים קרובות מדי אנו רואים פוליטיקאים שמסרבים להכיר במציאות, ומשיקולים אישיים גוררים את המדינה כולה לטירוף מערכות. זו עת לנהוג בהיגיון ולגלות אחריות לאומית. ממשלת ישראל בראשותך הגיעה לסוף דרכה. זו עובדה מוגמרת. הסוף יכול להיות בבחירות כלליות, בפעם החמישית תוך תשע שנים. הוא יכול גם להיות באופן שבו הכנסת תקים ממשלה חדשה".

 

יו"ר מרצ מציע לאולמרט להיאבק על חפותו מחוץ למערכת הפוליטית. לדבריו, "גם אם תחושתך היא שנעשה לך עוול, המאבק לתיקונו אינו יכול לבוא על חשבון אזרחי ישראל כולם".

 

הוא כותב עוד כי אם אולמרט יסכים להצעתו, ימליץ לחברי סיעת מרצ שלא לתמוך בחוק לפיזור הכנסת, אך אם לא:

"ההיאחזות בקרנות המזבח תחייב אותנו להביא להקמת ממשלה חדשה באמצעות בחירות כלליות". יש לציין כי סיעת מרצ תתכנס מחר כדי לדון האם חברי הכנסת שלה יתמכו בהצעה הטרומית לפזר את הכנסת.

 

בתוך כך, שר הביטחון, אהוד ברק, נפגש עם יושב ראש ועדת החוץ והביטחון, חבר הכנסת צחי הנגבי. ככל הנראה נפגשו השניים על מנת לדון בנושאים ביטחוניים, אך דנו גם בנושאים פוליטיים, כמו ההצבעה לפיזור הכנסת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ אורון. תתפטר ולא נפזר
צילום: מאיר אזולאי
מומלצים