שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שי דרומי על אישור החוק: חשבון נפש לפורצים
  שי דרומי, החוואי שירה למוות בבדואי שפרץ לשטחו, אמר כי החוק שנקרא על שמו יסייע לאזרחים לשמור על רכושם, אך הזהיר: "זהו פיקדון שניתן לנו ויש להשתמש בו בצורה נחושה ושקולה". ח"כ אחמד טיבי זעם על אישור החוק: "מדובר בחוק פרוע של דרום פרוע"

  "החוק יעזור לכולם לשמור על ביתם ועל שטחם. יש להשתמש בו בצורה נחושה ושקולה". כך אמר הערב (יום ג') שי דרומי, לאחר שהכנסת אישרה את "חוק דרומי" הקרוי על שמו, לפיו אדם לא יישא באחריות פלילית "למעשה שהיה דרוש באופן מיידי כדי להדוף מי שמתפרץ או נכנס לבית, בכוונה לבצע עבירה".

   

  דרומי ירה בינואר 2007 לעבר אבעה צעירים שניסו לפרוץ לחוותו, שליד מיתר. אחד מהם נהרג כתוצאה מהירי. כיום הוא נמצא בשלב הסיכומים במשפטו.

  "אני מברך על כך שהחוק עבר היום בקריאה שלישית כי החוק בא לנסות ולעזור לאוכלוסיה גדולה, מוכה וחסרת אונים לעמוד מול הפשיעה הגואה", אמר היום, "הרבה אנשים חיכו לחוק הזה מכל המגזרים ואני מאמין שהוא יעזור לכולם לשמור על ביתם ועל שטחם".

   

  עם זאת, דרומי אמר כי מבקש מהציבור לנהוג בזהירות: "זהו פיקדון שניתן לנו ויש להשתמש בו בצורה נחושה ושקולה. גם לעבריינים". הוא הוסיף כי "זהו זמן טוב לחשבון נפש, לכל אלו שחודרים למרחבם של אנשים אחרים. אני מאמין שזה ירתיע אותם מלבוא. אם הדבר יגרום להסלמה, על רשויות החוק לאכוף את החוק ולפעול בצורה חמורה יותר נגד הפורצים".

   

  ח"כ טיבי: "אין בישראל גזר דין מוות לפורצים"

  "מדובר ביום היסטורי", אמר ח"כ ישראל כץ (ליכוד), שהוביל את הצעת החוק. "אני משוכנע שהחוק החדש יגביר את ההרתעה וישפר את מצב הביטחון האישי. על הממשלה והגופים העוסקים בנושא לצאת במסע הסברה רחב כדי להסביר לציבור את השינוי במצב החוקי. אני בטוח שאחרי מספר מקרים בהם ייראו הפורצים שהמציאות השתנה תחל ירידה דרמטית בהיקף הפריצות, ושינוי מהותי ברמת הביטחון האישי".

   

  ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) זעם על אישור החוק בכנסת ואמר כי מדובר ב"חוק פרוע של דרום פרוע, שמעדיף ערך של רכוש על ערך חיי אדם".

  לדברי טיבי, "גם חיי פורץ הם חיי אדם, ואין בישראל גזר דין מוות על פורצים או גנבים, שאיתם המשטרה ורשויות החוק צריכות למצות את הדין בחומרה עד תום".

   

  יו"ר סיעת מרצ, ח"כ זהבה גלאון, תקפה את הצעת החוק במהלך הדיון במליאת הכנסת היום. "הכנסת נותנת רישיון להרוג פורצים", אמרה גלאון, "הם אמנם עבריינים, אך אזרחים לא יכולים להוציא אותם להורג. פריצות זה איום ונורא, אך האם ייתכן שהזכות לרכוש תגבור על הזכות לחיים?".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: פלג חבצלת
  שי דרומי. מברך על החוק החדש
  צילום: פלג חבצלת
  ח"כ טיבי. זעם
  באדיבות אתר אל-ערביה
  ח"כ גלאון. התנגדה
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים