שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  רשת גיבור מחשבים נקלעה לקשיים
  ספקים הגיעו לחנויות הרשת בתקווה לקבל את המוצרים בחזרה, אך נתקלו בדלתות סגורות. בעל החברה, ודים מברוביץ' מסר שהרשת ממשיכה בפעולתה כרגיל, למעט פעולות באשראי. ונוקטת צעדים משפטיים נגד חברות האשראי

  רשת חנויות המחשבים גיבור מחשבים נקלעה לקשיים. ספקי הרשת הגיעו אתמול (ג') בבוקר לחנויות בתקווה להציל חלק מהסחורה. על דלת סניף הרשת בחיפה היתה תלויה אחר הצהריים הודעה לפיה "הסניף סגור היום לרגל ספירת מלאי". עם זאת,בעל החברה, ודים מברוביץ' מסר ל"כלכליסט" כי אכן התבצעה ספירת

  מלאי בחנות המדוברת ושהרשת ממשיכה בפעולתה כרגיל, למעט פעולות באשראי.

   

  "הסניפים ממשיכים לעבוד, כל הרשת ממשיכה לעבוד, הסניפים פתוחים, יש מוצרים, יש אנשים, וממשיכים לתת שירות ללקוחות", כך לדברי מברוביץ'. מברוביץ' טוען כי הקשיים אליהם נקלעה הרשת החלו בעקבות שמועה שהפיץ אחד היבואנים הגדולים על צ'קים שחזרו, שבעקבותיה פירסמה חברת דן אנד ברדסטריט אזהרה, שגרמה לחברות האשראי לעצור את ניכיון תשלומי הלקוחות.

   

  הסיבה להפצת השמועה,לטענת מברוביץ', היא בשל המחירים הנמוכים ברשת, שהורידו את מחירי השוק ואת רווחי היבואנים. מברוביץ' מסר שהוא פועל במישור המשפטי, נגד חברות האשראי, "איפה שתקוע הכסף", וזאת משום שעצרו את ניכיון תשלומי הלקוחות בשל השמועה המתגלגלת, והפסיקו את קווי האשראי של החברה מול הספקים, עד לבירור.

   

  בחנות של הרשת בנתניה התפתח עימות שהסתיים בהתערבות שוטרים בין ספקים לעובדים שהיו במקום. בחברת רונלייט, המייבאת בין השאר מכשירי ניווט של מיו ומחשבים של אסוס, טוענים שגיבור מחשבים חייבת להם יותר מ-100 אלף שקל.

   

  בימים האחרונים הוסרה גיבור מחשבים מהשוואת המחירים באתר המכירות זאפ, לאור תלונות של לקוחות שנמצאו מוצדקות, לדברי זאפ. מזאפ נמסר כי "כשנודע לזאפ על קשיים או אי סדרים בחנות או ברשת חנויות מסויימת, כמובן שמגבירים את הפיקוח ובודקים לעומק את מצב החנות, ומקדישים תשומת לב יתרה לתלונות של לקוחות וביקורות".

   

   

  "השמועות הרגו את החברה"

  גיבור מחשבים מחזיקה סניפים בחיפה, רמת גן ונתניה, וחנות מקוונת. היא נרשמה כחברה ב-2007 בשם "גיבור מחשבים 2004", אף שהיא פועלת כעסק רק מ-2006.

   

  "היינו ספק שלהם, ונפגענו כמו כולם", אמר ביום שלישי ל"כלכליסט" מנהל השיווק של רונלייט, חן פישמן, "סיפקנו להם GPS ומוצרים אחרים מהמגוון שלנו, מחשבים ניידים, מסכים. נגרם לנו נזק כמו לכולם. הם חייבים לנו כסף, בסביבות ה-100 אלף שקל לפחות".

   

  איך נודע לכם על הקשיים?

   

  "השמועות התחילו להגיע בטווח של לפני שבוע-שבועיים, עובדתית אנחנו יודעים על זה ממש מהימים האחרונים. זה מגיע בספק והופך להיות מעשי. אתה מנסה להשיג את הבעלים, בודק אם יש סביבו הליכים משפטיים. זו לא רשת ענק, אנחנו מכירים את האנשים האלה ביומיום, הסוכנים שלנו מכירים ואתם, זה קשר אישי. רק כשמפסיקים לענות לך לטלפונים אתה יודע מה קורה. יש לנו נסיון בזה".

   

  "הסוכנים שלנו היו בחנויות ביום שלישי בבוקר ומצאו שהמוצרים שלנו נעלמו מהמדפים", סיפר פישמן, "רונלייט תעשה מה שהחוק מאפשר לנו - לנסות לתבוע את הכסף, למצוא את המוצרים או לקבל בחזרה את המוצרים".

   

  "שמועות הורגות יותר מהאמת. הסיפור של גיבור זה סיפור עצוב בכלל של השוק שלנו, שהרבה פעמים השמועות עושות את העבודה", אמר ספק שביקש לדבר בעילום שם, שעבד עם גיבור מחשבים והחברה חייבת לו כסף. "היו שמועות על קשיים כאשר בכלל לא היו קשיים, זה גרם לזה שגם חברות האשראי, אחרי ששמעו את המילים האלה הלוך וחזור, הצרו את צעדיו. אני יודע את הדברים ממקור ראשון. הם הקשו עליו מאוד, והמצב שלו נהיה עוד יותר קשה, ואז השמועות התגברו".

   

  לדברי הספק, העובדה שספקים הגיעו לחנויות לקחת סחורה גרמה למברוביץ' לסגור את החנויות ולרדת למחתרת. "לדעתי עשו לו עוול נוראי", אומר הספק. "הוא חייב לי הרבה כסף. היה לו קשיים ובמקום לעזור לו, הרגו אותו. מי שחייב לך כסף אתה יורה בו? לא יכול להיות שכל עסק שהוא בקשיים עושה את זה בכוונה – הרי השוק גרוע מאוד". גורם נוסף בתחום אמר כי "היו שמועות בענף שהוא הולך לפשוט רגל, שמועות של אינטרסנטים שגרמו לו להיכנס לקשיים, סוג של נבואה שהגשימה את עצמה".

   

  מדן אנד ברדסטריט ישראל נמסר בתגובה לדברי מברוביץ': "כל שינוי בהגדרת רמת הסיכון של החברות מבוסס על מגוון בדיקות, לרבות מול החברה עצמה. דן אנד ברדסטריט אינה נוהגת לפרסם את דירוגיה ומסקנותיה לגבי החברות הנבחנות על ידה מעל גבי העיתון ולכן היא איננה מוכנה להתייחס ספציפית למקרה הנדון. מבלי לגרוע מהאמור לעיל יובהר, כי דן אנד ברדסטריט מכחישה מכל וכל כל אחריות ו/או מעורבות באשר למצבה של גיבור מחשבים".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  גיבור מחשבים: נקלעו לקשיים
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  מומלצים